Piotr Majchrzak

Pasjonat skoków narciarskich i futbolu. Od 2016 roku relacjonuje w Sport.pl najważniejsze zimowe imprezy, a Puchar Świata w skokach nie ma dla niego tajemnic. Obecnie współprowadzi również magazyn F1 Sport, a także Sekcję Piłkarską

Wychował się w Dąbrowie Górniczej, gdzie futbol sromotnie przegrywa z koszykówką i siatkówką, ale w promieniu 100 kilometrów można obejrzeć dużo dobrej piłki. W czasie Małyszomanii znalazł się na szczycie skoczni w Wiśle-Łabajowie i stwierdził, że to jest właśnie to. W Sport.pl od grudnia 2016 roku, gdzie trafił z Youtube'a, na którym prowadził swój autorski kanał o skokach narciarskich. W artykułach lubi odnaleźć połączenie strony stricte sportowej ze światem marketingu, mediów i polityki. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego i Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Współautor książki pt: Wybrane systemy współpracy międzynarodowej w zapewnieniu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Przygotowuje również publikację naukową na temat zwalczania smogu w prawie europejskim i krajowym.

Piotr Majchrzak
 • Jedna rada Michala Doleżala pomogła Stochowi na treningu w Oberstdorfie! Zauważalna zmiana

  Jedna rada Michala Doleżala pomogła Stochowi na treningu w Oberstdorfie! Zauważalna zmiana

  Polska na pierwszy konkurs MŚ w Oberstdorfie jako jedyna może wystawić aż pięciu skoczków. Po pierwszych dwóch seriach treningowych wydaje się, że Michal Doleżal może być bliżej wyboru składu na piątkowe kwalifikacje. Od najlepszej piątki Polaków odstawał nieco Klemens Murańka, ale problemy miał też Andrzej Stękała. Najciekawszym obrazkiem dnia były jednak rady Doleżala, których trener udzielał Stochowi.

 • Był dominatorem skoków, zatrzymała go jedna zmiana. Wyrasta na jednego z faworytów MŚ
 • Rzucił skoki, walczył z bulimią. Były polski skoczek przeszedł niezwykłą przemianę
 • FIS wywołał szok u skoczków tuż przed MŚ. Lawina dyskwalifikacji to nie przypadek

  FIS wywołał szok u skoczków tuż przed MŚ. Lawina dyskwalifikacji to nie przypadek

  Przed MŚ w Oberstdorfie FIS znowu wypowiedział wojnę skoczkom, którzy naciągają przepisy. Dyskwalifikacje gwiazd miały na celu wywołać szok u skoczków, choć trudno nie oprzeć się wrażeniu, że kontrole zostały przeprowadzone w ten sposób, by wykryć uchybienia. Sprawdziliśmy, jak właściwie wyglądają kontrole w skokach narciarskich, kto musi się im poddać i dlaczego najłatwiej jest oszukiwać w drugiej serii.

 • Fenomenalne zwycięstwo polskiego skoczka! Czekał na to ponad trzy lata. Świetne skoki całej kadry
 • Kapitalne zwycięstwo Stefana Huli! Czekał na to osiem lat. Świetny występ Polaków [WIDEO]
 • Nowa gwiazda narciarstwa alpejskiego. Dwa złota na MŚ! Niedawno miała zakaz startu w PŚ

  Nowa gwiazda narciarstwa alpejskiego. Dwa złota na MŚ! Niedawno miała zakaz startu w PŚ

  Katharina Liensberger zdobyła drugie złoto na mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim. Rewelacja imprezy w wielkim stylu wygrała w sobotę slalom. Słowaczka Petra Vlhova była druga. Trzecia była poprzednia mistrzyni - Mikaela Shiffrin. We Włoszech oglądamy prawdopodobnie narodziny nowej gwiazdy. Zawodniczki, która do tej pory najbardziej znana była z konfliktu sprzętowego.

 • Kamil Stoch nie miał jeszcze takiego weekendu! Metamorfoza po najgorszych konkursach od czterech lat
 • Doleżal o problemach Kamila Stocha: To jest ciągła walka w tym sezonie

  Doleżal o problemach Kamila Stocha: To jest ciągła walka w tym sezonie

  Michal Doleżal skomentował nieudany dla polskich skoczków konkurs w Zakopanem. Czeski trener przyznał, że musi porozmawiać z Kamilem Stochem na temat wyjazdu do Rasnowa i wspólnie podejmą decyzję. Dobrą informacją dla Stocha jest jednak to, że w Oberstdorfie zaplanowano aż 10 serii skoków przed pierwszym konkursem.

 • Jednak nie Zakopane? Inne polskie miasto może przejąć kolejne konkursy skoków

  Jednak nie Zakopane? Inne polskie miasto może przejąć kolejne konkursy skoków

  W niedzielę pojawiły się informacje, że Polska znowu może niejako uratować Puchar Świata w tym sezonie. Jest szansa, że w zamian za turniej Raw Air przejmiemy jeden weekend skoków lub nawet cały turniej. Na turniej są jednak bardzo małe szanse, a dużo bardziej możliwe jest zorganizowanie kolejnych konkursów w Wiśle.

 • Doleżal już zdecydował. Polska będzie miała nową broń na MŚ! "Produkcja zakończona"

  Doleżal już zdecydował. Polska będzie miała nową broń na MŚ! "Produkcja zakończona"

  Michał Doleżal przyznał, że wybrał już docelowe kombinezony na mistrzostwa świata w Oberstdorfie. - Produkcja jest już właściwie zakończona - mówi trener. W dopracowaniu detali pomogła zaś niedawna przerwa i brak Doleżala w Klingenthal. Czy to będą nowe, granatowe stroje, którymi Polacy zaskoczyli w Zakopanem? Tego nie wie nikt poza sztabem. W ostatnich tygodniach trwały wielkie testy sprzętu na MŚ.

 • Kluczowa zmiana u Stękały dała mu podium. "W Klingenthal był duży błąd"

  Kluczowa zmiana u Stękały dała mu podium. "W Klingenthal był duży błąd"

  Michal Doleżal skomentował najlepszy konkurs Andrzeja Stękały w karierze. Trener Polaków wskazał element, który sprawił, że po nieudanym konkursach w Klingenthal i Willingen nagle 25-latek stanął na podium. Doleżal podsumował również niezbyt udany konkurs Polaków, bo jak sam przyznaje - liczył na więcej.

 • Polski sędzia wytłumaczył notę Andrzeja Stękały i to, gdzie zabrakło 0,3 pkt
 • "Szok i niedowierzanie" - dziwne słowa Sandro Pertile. Mówiło się o tym od miesiąca!

  "Szok i niedowierzanie" - dziwne słowa Sandro Pertile. Mówiło się o tym od miesiąca!

  Chociaż cały świat skoków narciarskich od miesiąca huczał o możliwości odwołania turnieju Raw Air, Sandro Pertile właśnie stwierdził, że decyzja o odwołaniu imprez wywołuje u niego szok i niedowierzanie. Na ten moment FIS nie wie, jak zastąpić dwutygodniową wyrwę w PŚ. I będzie to bardzo trudne - Chcemy podjąć decyzję do MŚ w Oberstdorfie - mówi dyrektor PŚ.

 • Adam Małysz zaskoczony problemami Horngachera. "Jak coś nie idzie, to szlag go trafia"

  Adam Małysz zaskoczony problemami Horngachera. "Jak coś nie idzie, to szlag go trafia"

  - Wydawało się, że będą nie do pokonania w tym roku, a złapali jakąś zadyszkę - mówi Adam Małysz o zaskakująco słabej formie drużyny Stefana Horngachera w drugiej części sezonu. Niemcy wkrótce będą gospodarzami mistrzostw świata, a teraz mają zdecydowanie więcej znaków zapytania niż Polacy czy Norwegowie. A Horngacher ma problemy, które znamy z okresu jego pracy w Polsce.

 • Polski skoczek rzutem na taśmę wywalczył skład na MŚ? "Jestem blisko poziomu sprzed dwóch lat"
 • Nietypowe problemy Kamila Stocha w Zakopanem. "Nie dało się tak zawiesić nad nartami"
 • Rewolucja w skokach dzieje się na naszych oczach! Tylko jeden Polak tak skacze

  Rewolucja w skokach dzieje się na naszych oczach! Tylko jeden Polak tak skacze

  Coraz więcej skoczków narciarskich odchodzi od skoków w stylu V. Po 30 latach coraz modniejszy staje się styl H. - To przyszłość skoków, coraz więcej zawodników będzie go używało - słyszymy od trenerów. Wśród najlepszych polskich skoczków skacze w ten sposób - jak na razie - tylko Piotr Żyła.

 • Dawid Kubacki odpalił prawdziwą petardę. Sędziowie znów oceniali "na czuja"
 • Michal Doleżal może pobić niesamowity rekord Stefana Horngachera!

  Michal Doleżal może pobić niesamowity rekord Stefana Horngachera!

  Po Turnieju Czterech Skoczni pisano o Michale Doleżalu, że uczeń przerósł mistrza. Niedługo może się okazać, że będzie to niejako potwierdzone liczbami, bo kadra Czecha może pobić niesamowity rekord kadry Horngachera w liczbie miejsc na podium w sezonie. Dla Doleżala drugi rok pracy już jest lepszy niż pierwszy, a do końca sezonu pozostało jeszcze dużo czasu.