Piotr Majchrzak

Pasjonat skoków narciarskich i futbolu. Od 2016 roku relacjonuje w Sport.pl najważniejsze zimowe imprezy, a Puchar Świata w skokach nie ma dla niego tajemnic. Obecnie współprowadzi również magazyn F1 Sport, a także Sekcję Piłkarską

Wychował się w Dąbrowie Górniczej, gdzie futbol sromotnie przegrywa z koszykówką i siatkówką, ale w promieniu 100 kilometrów można obejrzeć dużo dobrej piłki. W czasie Małyszomanii znalazł się na szczycie skoczni w Wiśle-Łabajowie i stwierdził, że to jest właśnie to. W Sport.pl od grudnia 2016 roku, gdzie trafił z Youtube'a, na którym prowadził swój autorski kanał o skokach narciarskich. W artykułach lubi odnaleźć połączenie strony stricte sportowej ze światem marketingu, mediów i polityki. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego i Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Współautor książki pt: Wybrane systemy współpracy międzynarodowej w zapewnieniu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Przygotowuje również publikację naukową na temat zwalczania smogu w prawie europejskim i krajowym.

Piotr Majchrzak
 • Tajner dostał sygnał od Tuska. Oto jego plan. 'Ten system jest po prostu słaby'

  Tajner dostał sygnał od Tuska. Oto jego plan. "Ten system jest po prostu słaby"

  - Nie chcę się mocno angażować w politykę, bo musiałbym się jej uczyć, a nie o to chodzi. Chciałbym za to udzielać się w sejmowej komisji sportu - mówi Sport.pl Apoloniusz Tajner, były trener skoków i prezes Polskiego Związku Narciarskiego, który wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych z listy Koalicji Obywatelskiej.

 • Thurnbichler: 'Miałem ciarki na plecach'. Zobaczył w Polsce wyjątkowy widok
 • PZN pod ścianą ws. walki Piotra Żyły w MMA. Szokujące różnice finansowe
 • Tak ma wyglądać rewolucja w skokach narciarskich. Mamy komentarz szefa Pucharu Świata

  Tak ma wyglądać rewolucja w skokach narciarskich. Mamy komentarz szefa Pucharu Świata

  Dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile zabrał głos w sprawie wielkich zmian dotyczących skoków narciarskich na igrzyskach olimpijskich. Włoch zdradza kulisy zmian i mówi, dlaczego drużynówka musiała zniknąć z listy konkurencji olimpijskich. Pertile przedstawił też potencjalny kalendarz dołączania kolejnych zawodów w skokach do igrzysk.

 • Koniec skoków, jakie znamy. To urządzenie ma zmienić wszystko. 'Już jest w naszych rękach'

  Koniec skoków, jakie znamy. To urządzenie ma zmienić wszystko. "Już jest w naszych rękach"

  FIS zapowiada przełom ws. jednego z największych problemów skoków narciarskich. W rękach władz skoków jest już specjalny skaner 3D, który ma ukrócić wszystkie oszustwa. - Zainwestowaliśmy w to mnóstwo pieniędzy i wkrótce osiągniemy to, co chcemy - mówi Sandro Pertile, dyrektor Pucharu Świata. Wiemy, kiedy zaczną obowiązywać nowe przepisy i jak będzie wyglądało wdrażanie nowych procedur.

 • Wygiął stal na swoim karku, duszkiem wypił 156 puszek piwa. Tragiczna historia giganta z polskimi korzeniami
 • FIS zabija skoki narciarskie. Thurnbichler grzmi i ma rację. Złamane kariery

  FIS zabija skoki narciarskie. Thurnbichler grzmi i ma rację. Złamane kariery

  Rewolucyjna zmiana FIS dotycząca kwot startowych może odbić się czkawką na całych skokach narciarskich. Trener Polski Thomas Thurnbichler grzmi i ma w tym wiele racji. Konsekwencją może być nie tylko spadek poziomu Pucharu Świata, ale też złamane kariery młodych skoczków z krajów, które ciągną tę dyscyplinę.

 • Rewolucja w polskich skokach. PZN wyprowadził dwa ciosy. Pertile nie będzie zadowolony
 • Stoch oddał najpiękniejszy skok w karierze. Sędziowie dali popis. 'Gdzie tu logika?'
 • Thurnbichler mocno reaguje na najgorszy konkurs Polaków. Wieku nie da się oszukać

  Thurnbichler mocno reaguje na najgorszy konkurs Polaków. Wieku nie da się oszukać

  Thomas Thurnbichler był wyraźnie zdenerwowany postawą polskich skoczków w Lillehammer. Biało-czerwoni zaliczyli najgorszy konkurs w sezonie. Tylko czy na tym etapie zimy mamy prawo oczekiwać od naszych skoczków czegoś więcej? Polacy zaliczyli kapitalny początek zimy, łącznie zdobyliśmy 17 miejsc na podium PŚ, mamy dwa medale MŚ. I wydaje się, że po prostu w pewnym momencie nie da się oszukać wieku. Szczególnie na tak wyczerpującym turnieju jak Raw Air.

 • 'Ciarki żenady'. Kibice mają dość takich skoków narciarskich. 'Studium upadku'

  "Ciarki żenady". Kibice mają dość takich skoków narciarskich. "Studium upadku"

  Skoki narciarskie są w kryzysie wizerunkowym i coraz większym dołku popularności. Kibice coraz bardziej odwracają się od dyscypliny, co widać już nie tylko na trybunach, ale także w oglądalności telewizyjnej i w internecie. Niestety, FIS nie pomaga sobie kolejnymi dziwnymi, nietransparentnymi decyzjami jury podczas zawodów. To zraża fanów. Czas się obudzić, zanim będzie za późno.

 • Dźwięk strzelającego bolca. Koszmarna seria w skokach. Kilka złotych może uratować przed tragedią
 • Niesamowita metamorfoza Kamila Stocha. Potężna zmiana na koniec sezonu

  Niesamowita metamorfoza Kamila Stocha. Potężna zmiana na koniec sezonu

  Kamil Stoch zalicza zdecydowanie najlepszy czas w tym sezonie. Od blisko dwóch tygodni nawet nie popsuł skoku. Niestety, Stoch od 455 dni nie może dogonić podium Puchar Świata, a jak nie na tym Raw Air, to już być może nigdy. Przed najtrudniejszym cyklem w sezonie Polak ma jednak formę, by wrócić do czołowej trójki, a to może być kluczowe w kontekście dalszej kariery. Pomóc w tym może niesamowita zmiana na rozbiegu i rozwiązanie największego mankamentu skoczka.

 • Rozgoryczony Kamil Stoch wysłał wiadomość rywalom

  Rozgoryczony Kamil Stoch wysłał wiadomość rywalom

  Kamil Stoch był rozgoryczony czwartym miejscem na MŚ w Planicy. Skoczek wyrównał tym samym pechowe osiągnięcie Janne Ahonena. Stoch wysłał jednak ważną wiadomość do rywali przed sobotnią drużynówką, a takie wypowiedzi akurat naszemu skoczkowie zdarzają się rzadko.

 • Rewolucyjna zmiana w kadrze polskich skoczków. Wielki powrót po siedmiu latach

  Rewolucyjna zmiana w kadrze polskich skoczków. Wielki powrót po siedmiu latach

  Polscy skoczkowie przed mistrzostwami świata zrobili zamieszanie niespotykanymi, fioletowymi kombinezonami. Ale stroje nagle zostały schowane do szafy. Ciekawsze jest jednak to, że nasza kadra przeszła rewolucję w produkcji kombinezonów, a do polskiej kadry po siedmiu latach powróciła znana polska firma. - Technologicznie jest to krok do przodu - mówi Adam Małysz.

 • Kamil Stoch też mógł mieć medal. Thurnbichler zauważył kluczową rzecz

  Kamil Stoch też mógł mieć medal. Thurnbichler zauważył kluczową rzecz

  Szósty Kamil Stoch otarł się o podium MŚ. Polak do brązowego medalu stracił zaledwie 1,4 pkt. Wielu kibiców podkreśla, że krążek zabrały Stochowi zbyt niskie noty sędziowskie. Aspekt ten zauważył też Thomas Thurnbichler. Sprawdzamy, jak było w rzeczywistości i na co zasłużył Stoch?

 • Nietypowy problem Kamila Stocha. Operator złapał reakcje Polaka

  Nietypowy problem Kamila Stocha. Operator złapał reakcje Polaka

  Kamil Stoch w serii kwalifikacyjnej w Planicy oddał bardzo dobry kok na 99,5 metra. Była to najlepsza próba Polaka ze wszystkich w Planicy. Ale Stoch zajął... 11. miejsce. To efekt nietypowego problemu. Stoch na tej skoczni kolejny raz miał problem z lądowaniem, który akurat Stochowi praktycznie się nie zdarza. Przyczyną jest dość nietypowy profil skoczni.

 • PZN zrywa krzywdzącą łatkę. Małysz zaskakuje: Cichy bohater jest inny

  PZN zrywa krzywdzącą łatkę. Małysz zaskakuje: Cichy bohater jest inny

  Polski Związek Narciarski pierwszy raz w historii doczekał się medalistów mistrzostw świata w snowboardzie, czyli sporcie, który przejęto dopiero w 2014 roku. Ostatnie miesiące były poważną inwestycją w ten sport, która szybko się opłaciła. - Ja nie chcę się robić ojcem sukcesu - zaskakuje prezes PZN Adam Małysz i wskazuje "odpowiedzialnego" za ostatnie wyniki.

 • Małysz po 20 latach rzuca nowe światło na MŚ w Predazzo. Media nie zostawiły suchej nitki

  Małysz po 20 latach rzuca nowe światło na MŚ w Predazzo. Media nie zostawiły suchej nitki

  20 lat temu Adam Małysz wygrał historyczne dla polskich skoków mistrzostwa świata w Predazzo. Polak sięgnął po dwa złota. A o medalach zdecydowała zagrywka, która wtedy nie spodobała się praktycznie nikomu w Polsce. - Pierwszy raz miałem takie poczucie, że nie powinienem jechać na zawody. Wiedziałem, że muszę zrobić coś innego - mówi były skoczek, a obecnie prezes PZN.

 • Skoki narciarskie robią furorę w USA. FIS zmarnował 20 lat. 'Największy wyrzut sumienia'

  Skoki narciarskie robią furorę w USA. FIS zmarnował 20 lat. "Największy wyrzut sumienia"

  PŚ w skokach narciarskich powrócił do USA po prawie 20 latach i zrobił furorę. Szczególnie wśród polskich kibiców i Polonii w Stanach Zjednoczonych. Eksperyment z konkursem duetów wyszedł fantastycznie i FIS będzie to kontynuować. Tak samo, jak współpracę ze Stanami Zjednoczonymi. Ostatnie dwie dekady powinny być największym wyrzutem sumienia FIS-u i Waltera Hofera.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.