Piotr Majchrzak

Pasjonat skoków narciarskich i futbolu. Od 2016 roku relacjonuje w Sport.pl najważniejsze zimowe imprezy, a Puchar Świata w skokach nie ma dla niego tajemnic. Obecnie współprowadzi również magazyn F1 Sport, a także Sekcję Piłkarską

Wychował się w Dąbrowie Górniczej, gdzie futbol sromotnie przegrywa z koszykówką i siatkówką, ale w promieniu 100 kilometrów można obejrzeć dużo dobrej piłki. W czasie Małyszomanii znalazł się na szczycie skoczni w Wiśle-Łabajowie i stwierdził, że to jest właśnie to. W Sport.pl od grudnia 2016 roku, gdzie trafił z Youtube'a, na którym prowadził swój autorski kanał o skokach narciarskich. W artykułach lubi odnaleźć połączenie strony stricte sportowej ze światem marketingu, mediów i polityki. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego i Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Współautor książki pt: Wybrane systemy współpracy międzynarodowej w zapewnieniu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Przygotowuje również publikację naukową na temat zwalczania smogu w prawie europejskim i krajowym.

Piotr Majchrzak
 • Rewolucja na rynku praw do skoków narciarskich. Gdzie będzie można oglądać Puchar Świata?
 • Upokarzający moment Błaszczykowskiego. Kibice chcą zmian w Wiśle Kraków

  Upokarzający moment Błaszczykowskiego. Kibice chcą zmian w Wiśle Kraków

  Czar Petera Hyballi powoli gaśnie. Niemiecki szkoleniowiec, zamiast wyciągnąć Wisłę z kryzysu, może zaognia sytuację dziwnymi wydarzeniami z Jakubem Błaszczykowskim. Ale lista grzechów jest dłuższa i trener w piątek sam przyznał się do popełnienia błędów. Władze krakowskiego klubu mogą myśleć o zmianie trenera, ale straciliby na tym wszyscy.

 • Nowy Lewandowski w reprezentacji Polski. Autorski pomysł Paulo Sousy

  Nowy Lewandowski w reprezentacji Polski. Autorski pomysł Paulo Sousy

  Przed meczem z Anglią jest więcej obaw niż nadziei. Po Węgrzech boimy się o obronę, po starciu z Andorą - o jednowymiarowy atak. Rozwiązaniem ma być autorski pomysł Paulo Sousy na Roberta Lewandowskiego. Nietypowe zadania Polaka nie spodobały się jednak wszystkim ekspertom.

 • Niezwykle gorzkie słowa Stocha. Polak wściekły mimo sukcesu na koniec sezonu

  Niezwykle gorzkie słowa Stocha. Polak wściekły mimo sukcesu na koniec sezonu

  Mimo słabszej końcówki sezonu Kamil Stoch wywalczył szóste w karierze podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Polak wyprzedził tym samym Adama Małysza i w historycznej klasyfikacji wskoczył na drugie miejsce. Skoczek był jednak kompletnie załamany swoimi ostatnimi skokami. - Wyjeżdżam stąd z wielkim żalem i niesmakiem. Dla mnie to była jedna wielka mordęga - mówił skoczek na antenie TVP Sport.

 • Norwegowie grzmią po zawodach w Planicy. "To było przerażające". Skoki potrzebują natychmiastowych zmian

  Norwegowie grzmią po zawodach w Planicy. "To było przerażające". Skoki potrzebują natychmiastowych zmian

  Skoki narciarskie zaliczyły w Planicy wielką wizerunkową wpadkę, i to niejedną. W sobotę doszło do jednego z największych skandali w ostatnich latach, ale takie sytuacje będą się powtarzać częściej. Jednym z największych problemów skoków jest niezwykle podatny na warunki atmosferyczne sprzęt. A także praca jury zawodów, która na wielu skoczniach jest słusznie krytykowana.

 • Największa farsa w skokach narciarskich od lat! Otwarta wojna z FIS-em

  Największa farsa w skokach narciarskich od lat! Otwarta wojna z FIS-em

  Sobotni konkurs w Planicy był kolejną antyreklamą skoków narciarskich. Ba, to była chyba największa farsa w najnowszej historii Pucharu Świata. FIS walczył o przeprowadzenie jednej serii skoków, ale około godziny 11.15 Stefan Horngacher podjął decyzję o wycofaniu niemieckiej drużyny! Gromy na jury padły też z ust Aleksandra Stoeckla. FiS wznowił rywalizację, ale tylko na chwilę.

 • Absurdalny konkurs w Planicy! Żyła skoczył najdalej, ale musiałby pobić rekord świata!
 • Odważna zagrywka nie pomogła Stochowi. Wymowny komentarz Doleżala

  Odważna zagrywka nie pomogła Stochowi. Wymowny komentarz Doleżala

  Kamil Stoch drugi raz z rzędu nie zdobył punktów w Pucharze Świata, a Michal Doleżal zdecydował się nie wystawiać lidera polskich skoczków w sobotnim konkursie drużynowym w Planicy. Zwycięzcy TCS niewiele pomógł też manewr z wymianą nart. - Taki skład jest optymalny i sprawiedliwy - powiedział trener.

 • Co w tej sytuacji zrobił Wojciech Szczęsny?! Ekspert wyjaśnia. Nawet Włosi piszą o Polaku

  Co w tej sytuacji zrobił Wojciech Szczęsny?! Ekspert wyjaśnia. Nawet Włosi piszą o Polaku

  Wojciech Szczęsny będzie chciał szybko zapomnieć o meczu z Węgrami. O ile w Juventusie to on często ratuje drużynę i wprowadza spokój w chaotycznie grającą obronę, o tyle z Węgrami sam popełnił kilka błędów i wprowadzał nerwową atmosferę. Dokładnie przeanalizowaliśmy grę polskiego bramkarza, by sprawdzić, z czego wynikały niecodzienne błędy. Nie tylko piłkarza Juventusu, ale całej defensywy.

 • Są oficjalne informacje ws. Tandego: Reanimacja i śpiączka farmakologiczna

  Są oficjalne informacje ws. Tandego: Reanimacja i śpiączka farmakologiczna

  Dyrektor norweskiej kadry Clas Brede Brathen poinformował, że Daniel Andre Tande ma złamany obojczyk i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Urazy nie zagrażają jednak jego życiu. To całkiem dobre informacje po doniesieniach ze skoczni. Niemiecki ZDF informowało nawet, że skoczek musiał być reanimowany. Informacje potwierdził Brathen.

 • Pierwsza taka sytuacja od prawie sześciu lat! Kompletnie nieudany jubileusz Doleżala

  Pierwsza taka sytuacja od prawie sześciu lat! Kompletnie nieudany jubileusz Doleżala

  Michal Doleżal w czwartek poprowadził reprezentację Polski po raz 50 w konkursie indywidualnym Pucharu Świata, ale nie był to udany jubileusz. Pierwszy raz od 2015 roku Dawid Kubacki i Kamil Stoch razem znaleźli się poza najlepszą trzydziestką. Najlepszy z Polaków był 10. Piotr Żyła. Warto jednak zauważyć, że ten sezon już jest lepszy dla Polaków od poprzedniego pod względem miejsc na podium w PŚ.

 • Wisła Kraków wpadła w niespodziewany dołek. Hyballa ma ból głowy. Ten mecz może zdecydować o przyszłości
 • Planica chce odzyskać rekord świata w skokach! Znakomite informacje przed finałem PŚ
 • Trener skoczków rezygnuje przed końcem sezonu! "Osiągnęliśmy kompletne dno"
 • Największa sensacja powołań Paulo Sousy! Jest pierwszy duży zgrzyt

  Największa sensacja powołań Paulo Sousy! Jest pierwszy duży zgrzyt

  Paulo Sousa powołał 27-osobową kadrę na trzy najbliższe mecze reprezentacji Polski i już możemy mówić o małym przewrocie. Powołania i słowa selekcjonera dosyć jasno mówią nam, że Polska prawdopodobnie odejdzie od tradycyjnego ustawienia z czwórką obrońców na rzecz gry trzema stoperami i wahadłowymi. Tylko że brak powołania dla Kędziory daje nam pierwszą dość dużą niekonsekwencję.

 • Małysz zmiatał rywali "skacząc w szmacie". Afera na zawsze zmieniła skoki

  Małysz zmiatał rywali "skacząc w szmacie". Afera na zawsze zmieniła skoki

  Na początku XXI wieku furorę w skokach narciarskich zrobiły srebrne kombinezony, które do dziś kojarzą się z erą sukcesów Adama Małysza. Skakał w nich każdy szanujący się skoczek. Potem nagle zostały zakazane i zniknęły z Pucharu Świata. Po latach okazuje się, że stroje nie były do końca ekologiczne i mogły mieć zły wpływ na zdrowie skoczków.

 • Tajna broń rywali Polaków wypaliła na MŚ! Nowa technologia zrobiła wielkie wrażenie

  Tajna broń rywali Polaków wypaliła na MŚ! Nowa technologia zrobiła wielkie wrażenie

  Austriacy na MŚ w Oberstdorfie zaliczyli niespodziewany wybuch formy. Skoczkowie skończyli imprezę z dwoma medalami i udało się im zasiać niepokój w głowach rywali. A wszystko przez inną strukturę materiału na rękawach kombinezonu. - Moim zdaniem mogło im to pomóc przy dojeździe. Struktura piłki golfowej jest najlepsza jeśli chodzi o przebijanie się przez powietrze - mówi w rozmowie ze Sport.pl Tadeusz Szostak, sędzia i właściciel firmy szyjącej kombinezony. Od razu dodaje jednak, że ta struktura wcale go nie zaskoczyła.

 • Piotr Żyła już ma naśladowców! "Kurczak-system" robi furorę [WIDEO]
 • W takiej formie Żyła może spełnić jeszcze jedno wielkie marzenie! "Zmroziło mnie jak to usłyszałem"
 • Polacy z medalem MŚ i pilny news z Oberstdorfu: PZN chce przedłużyć kontrakt z Michalem Doleżalem [W Punkt K #6]