Rywal Błachowicza chce przejść do historii. Polak wie, co ma robić. "Bez litości"

"Walka dwóch mistrzów" - tak walkę Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą zapowiada UFC. W najbliższy weekend podczas gali w Las Vegas Polak będzie bronił tytułu. Jego rywal, mistrz wagi średniej, chce przejść do historii jako zdobywca dwóch tytułów w różnych kategoriach wagowych.

Jan Błachowicz będzie bronił mistrzowskiego pasa UFC w wadze półciężkiej. Polak kończy przygotowania przed obroną pierwszego mistrzowskiego tytułu. Jego rywalem będzie Nigeryjczyk, który jest posiadaczem tytułu niższej kategorii - w wadze średniej. Israel Adesanya zamierza zdobyć drugi pas mistrzowski i zostać podwójnym mistrzem w historii UFC. Ale 38-letni Polak nie zamierza oddać wywalczonego w zeszłym roku tytułu czempiona tej dywizji. Amerykańska organizacja zaprezentowała drugi oficjalny zwiastun tej walki. 

Czekają nas trzy walki o tytuł, w tym walka dwóch mistrzów

Podczas gali w głównym turnieju UFC 259 czekają nas trzy walki o tytuł mistrzowski. Otwarciem będzie starcie króla wagi koguciej Petra Yana z pretendentem do tytułu Aljamainem Sterlingiem. W drugiej walce Amanda Nunes będzie bronić tytułu w wadze piórkowej w walce z australijską pretendentką Megan Anderson. Nunes jest jedną z zawodniczek już ujętych w księgach rekordów tej organizacji. W trzeciej walce wieczoru o tytuł mistrz wagi średniej Israel Adesanya zmierzy się z Błachowiczem o tytuł mistrza wagi półciężkiej.

Mamed ChalidowBłachowicz chciałby skorzystać z pomocy Chalidowa. "On ma taki dziwny styl"

Polski zawodnik nie będzie miał jednak łatwej przeprawy. Nigeryjski kick-boxer, pięściarz i zawodnik mieszanych sztuk walki, który na stałe mieszka w Nowej Zelandii, to trzykrotny zwycięzca turnieju King in the Ring i GLORY w kick-boxingu. Po walce z Polakiem zamierza przejść do historii. Jeśli wygra, stanie się dopiero piątym zawodnikiem w historii UFC, który będzie posiadał jednocześnie dwa tytuły dywizji. 

 

Cieszyński Książę zapowiedział swoją taktykę

Pod koniec zeszłego tygodnia Jan Błachowicz zaprezentował fanom taktykę, na jakiej będzie polegał w najbliższy weekend na gali w Las Vegas. Polski mistrz ma bardzo prosty plan na zwycięstwo: "Uderzać pierwszym, uderzać silnie, bez litości" - zapowiedział w mediach społecznościowych

We wrześniu Błachowicz przeszedł do historii światowego MMA, gdy pokonał faworyzowanego Dominicka Reyesa na gali UFC 253 w Abu Zabi. "Cieszyński Książę" wygrał wówczas czwartą walkę przez nokaut w amerykańskiej organizacji.

Zobacz wideo Błachowicz po powrocie do Polski: Nie wiem, czy to się dzieje naprawdę
Więcej o: