Wielki Finał Amatorskiej PlusLigi rozstrzygnięty

Druga edycja Amatorskiej PlusLigi zakończyła się w miniony weekend. Wielki Finał odbył się w Gdańsku, gdzie cztery najlepsze ekipy w dwóch kategoriach wiekowych walczyły o miano najlepszej amatorskiej drużyny w kraju. W hali Ergo Arena w kategorii młodzieżowej zwyciężył zespół BAQ Club Volleyball Team Kędzierzyn Koźle, a w finale kategorii Open pierwsze miejsce zajęła drużyna Kar-lab z Gdyni.

Finał Amatorskiej PlusLigi dostarczył wielu emocji i dramatycznych pojedynków. W piątek drużyny rozegrały mecze półfinałowe. Pierwsze do rywalizacji przystąpiły drużyny młodzieżowe. W pierwszym półfinale zmierzyły się zespoły Baq Club Volleyball Team z Kędzierzyna Koźla z Gladiatorami Poznań. W drugim półfinale zespół UKS Świdnica musiał uznać wyższość drużyny UKS Leśnik Biłgoraj, która uzupełniła skład finału. Po występach kategorii młodzieżowej przyszedł czas na kategorię Open. Bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny Kar-lab Gdynia oraz Qmple Poznań. W meczu o trzecie miejsce w kategorii młodzieżowej zwyciężyła drużyna UKS Świdnica, a w kategorii Open najniższe miejsce na podium zajęli zawodnicy z KupDruk.pl ze Szczecina, którzy pokonali drużynę ProNetBud Piekary Śląskie.

W sobotę na rozgrzewkowej hali Ergo Arena, tuż przed półfinałami Ligi światowej, odbyły się finały w obu kategoriach wiekowych. O godzinie 11:00 rozpoczęły walkę o pierwsze miejsce drużyny młodzieżowe. Mecz między Baq Club Volleyball Team a UKS Leśnikiem Biłgoraj dostarczył wielu emocji. W meczu kategorii Open mecz był jednostronny. Znakomicie grający siatkarze Kar-lab Gdynia nie dali szans drużynie Qmple Poznań i wygrali łatwo w trzech setach. Zwycięskie zespoły w obu kategoriach odebrały medale i puchary podczas półfinałów Ligi Światowej przy aplauzie kompletu publiczności, która gorąco oklaskiwała zwycięzców największego amatorskiego turnieju w siatkówkę w Polsce.

Amatorska PlusLiga zakończyła się sukcesem. Rekordowa liczba drużyn rywalizujących w turnieju oraz wysoki poziom dotychczasowych rozgrywek są zapowiedzią ekscytujących kolejnych edycji.

Więcej informacji znajdziesz na amatorskaplusliga.pl ?