Coca-Cola świętuje rok do rozpoczęcia Euro 2012

Dokładnie za rok na Stadionie Narodowym w Warszawie rozegrany zostanie mecz otwarcia Euro 2012. Coca-Cola, jako oficjalny sponsor mistrzostw, finałem województwa pomorskiego XIII edycji turnieju Coca-Cola Cup w Gdańsku, rozpoczyna obchody związane z 365 dniami, które pozostały do rozpoczęcia Euro 2012.

Turniej w Gdańsku, kończący tegoroczne finały wojewódzkie Coca-Cola Cup jest pierwszą z serii imprez inicjowanych przez Coca-Cola, mających na celu budowanie atmosfery zbliżających się mistrzostw.

Wydarzeniem w Gdańsku, który będzie gościł u siebie przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, Coca-Cola, jeden z głównych sponsorów mistrzostw, zainicjowała obchody "Rok do UEFA EURO 2012. Inspiracją do rozpoczęcia działań mających na celu budowanie atmosfery oczekiwania na zbliżającą się fiestę piłkarską w Polsce i na Ukrainie jest pasja i entuzjazm, z jakimi oba kraje organizujące UEFA EURO 2012TM podchodzą do piłki nożnej.

- Inicjując obchody "Rok do UEFA EURO 2012TM" chcemy zainspirować fanów piłki nożnej do budowania pozytywnej atmosfery wokół wielkiego piłkarskiego święta, jakie w przyszłym roku będziemy gościć po raz pierwszy w naszym kraju. Przyjedzie do nas cała Europa, pokażmy więc jej, że futbol to przede wszystkim radość z kibicowania." - powiedziała Katarzyna Borucka, dyrektor ds. korporacyjnych w Coca-Cola Poland.

Nieprzypadkowy jest wybór imprezy, którą Coca-Cola otworzyła obchody "Rok do UEFA EURO 2012TM" - ostatni z 16 finałów wojewódzkich turnieju Coca-Cola Cup rozgrywanych w całym kraju od połowy maja tego roku.

- Głównym celem tegorocznej edycji turnieju odbywającego się pod hasłem "Od Coca-Cola Cup do UEFA EURO 2012TM" jest wyłowienie piłkarskich talentów, które w przyszłości mają szansę na udział w największych wydarzeniach piłkarskich rangi UEFA EURO 2012TM. Ma temu służyć nowatorski projekt "Akademia Futbolu Coca-Cola Cup". Niektórzy adepci turnieju, jak np. Robert Lewandowski, ambasador tegorocznej edycji Coca-Cola Cup, zagra w mistrzostwach już w przyszłym roku. - powiedziała Katarzyna Borucka.

Finał w Gdańsku, poza wyłonieniem kolejnych finalistów Akademii Futbolu Coca-Cola Cup, to także wiele atrakcji dla kibiców. Wszyscy mogą odwiedzić Strefę Aktywnego Życia towarzyszącą turniejowi i wziąć udział w konkursie "Wnieś flagę na stadion podczas UEFA EURO 2012TM." 16 zwycięzców konkursu, po jednym z każdego województwa, wniesie flagę przed meczem grupowym Reprezentacji Polski podczas przyszłorocznych mistrzostw.

W ramach obchodów "Rok do UEFA EURO 2012" Coca-Cola jest również partnerem imprez organizowanych przez miasta-gospodarzy przyszłorocznych mistrzostw: 8 czerwca we Wrocławiu oraz 11 czerwca w Warszawie (udział w imprezie weźmie ambasador tegorocznej edycji Coca-Cola Cup, Robert Lewandowski) i w Poznaniu.

Tegoroczną edycję turnieju Coca-Cola Cup śledź też na oficjalnej stronie ?

Więcej o: