Pierwsza autobiografia Xaviego: "Barca moim życiem"

4 maja 2011, nakładem wydawnictwa Sine Qua Non, do polskich czytelników oraz fanów piłki nożnej trafia książka, która opisuje fenomen jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Bohaterem jest Xavi Hernandez, pomocnik FC Barcelony oraz reprezentacji Hiszpanii. To pierwsza i jedyna autobiografia tego piłkarza

Tę i inne książki dla fanów "Barcy" kupisz na stronie FCBooks.pl ?

Trafił do szkółki Barcelony mając zaledwie 11 lat. Jego umiejętności pozwoliły mu szybko awansować z drużyn młodzieżowych do Barcelony B, którą wraz z kolegami wprowadził do Segunda Division. Zadebiutował w pierwszej drużynie w meczu o Superpuchar Hiszpanii i okrasił ten występ bramką. Z reprezentacją Hiszpanii zdobył mistrzostwo świata do lat 20 i srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, ale największe sukcesy - mistrzostwo Europy (2008) i świata (2010) przyszły dopiero niedawno. W FC Barcelonie jest od lat postacią kluczową, obecnie rekordzistą jeśli chodzi o liczbę występów w pierwszej drużynie. Zdobył wszystkie tytuły, jakie tylko można sobie wyobrazić, ale nadal nie powiedział ostatniego słowa.

"Walczymy o swoje za pomocą jedynej broni, jaka znajduje się w naszym zasięgu i której nikt nigdy nam nie odbierze: grając w piłkę!"

"Barça moim życiem".

Pierwsza autobiografia Xaviego odpowiada na wiele pytań związanych z życiem oraz karierą piłkarza. Dlaczego toster pełnił tak ważną rolę w jego życiu? Dlaczego oferta Milanu o mały włos nie doprowadziła do rozłamu w rodzinie? Któremu trenerowi poradził, by nie podpisywał kontraktu z Barceloną? Z którym kolegą chciał się bić? Który piłkarz fascynował go najbardziej? O co chodziło Luisowi Aragonesowi, kiedy podczas meczów prosił go, żeby " wpadł w trans "?

Aby znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań - wystarczy zagłębić się w tę szczerą i zaskakującą autobiografię Xaviego Hernándeza , napisaną we współpracy z Javierem Miguelem, redaktorem dziennika "Sport".

Więcej o: