Finał województwa lubelskiego Coca-Cola Cup 2011

W zakończonym dziś dwudniowym finale wojewódzkim turnieju Coca-Cola Cup wyłoniono najlepsze drużyny w województwie lubelskim. Tytuły Mistrzyń i Mistrzów Województwa wywalczyli: w kategorii dziewcząt reprezentantki Gimnazjum w Starym Zamościu a wśród chłopców zespół Gimnazjum nr 3 w Zamościu.

Gościem specjalnym finału był znakomity niegdyś lekkoatleta Robert Maćkowiak, który przyglądał się zmaganiom zawodniczek i zawodników biorących udział w turnieju oraz wręczył nagrody w konkursach organizowanych w Strefach Aktywnego Życia Coca-Cola Cup.

Turniej Coca-Cola Cup zawsze cieszył się w województwie lubelskim dużym zainteresowaniem uczestników. Nie inaczej było i w tym roku - w finale wojewódzkim łącznie wystartowało 18 zespołów chłopców i 12 drużyn dziewcząt, natomiast w eliminacjach w całym województwie wzięło udział 117 zespołów dziewcząt i 194 chłopców.

Pierwszego dnia finałów w Krasnymstawie rywalizowały dziewczęta. Mistrzyniami województwa lubelskiego zostały reprezentantki Gimnazjum w Starym Zamościu, które w meczu finałowym gładko rozprawiły się z rywalkami z Gimnazjum w Radzyniu 6:0. Zdecydowanie bardziej wyrównane były mecze półfinałowe - w pierwszym z nich gimnazjalistki ze Starego Zamościa po zaciętym meczu pokonały 3:2 zawodniczki ze Sławatycz, a w drugim reprezentantki Radzynia Podlaskiego pokonały piłkarki z Gimnazjum w Kraśniku 2:1. W "małym finale" lepsze okazały się gimnazjalistki ze Sławatycz pokonując Kraśniczanki także 2:1.

Najlepszą bramkarką turnieju wybrano Weronikę Wójcicką z Radzynia Podlaskiego, natomiast najlepszą snajperką została reprezentantka Gimnazjum w Starym Zamościu Elżbieta Edel, zdobywczyni 7 bramkami.

Zmagania chłopców rywalizujących drugiego dnia finałów były bardzo emocjonujące. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym zawodnicy Gimnazjum nr 3 z Zamościa bez najmniejszych problemów pokonali kolegów z Lubartowa 6:0, ale już w półfinale stoczyli niezwykle zacięty i wyrównany pojedynek z piłkarzami z Puław, zwyciężając ostatecznie 1:0. Droga do finału zawodników Gimnazjum nr 16 w Lublinie była prostsza - wygrali wysoko swoje mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe, odpowiednio 5:2 z kolegami z Białej Podlaskiej i 6:0 z reprezentacją Gimnazjum w Tomaszowie Lubelskim.

Wielki finał województwa lubelskiego był epicką batalią trzymającą w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego, którą ostatecznie 4:3 wygrali piłkarze z Zamościa. Na najniższym stopniu podium uplasowali się gimnazjaliści z Puław, gromiąc kolegów z Tomaszowa Lubelskiego aż 11:1. Głównie dzięki bramkom zdobytym w tym meczu królem strzelców został Karol Kalita z Gimnazjum w Puławach a najlepszym bramkarzem wybrano Damiana Podleśnego z "16-ki" w Lublinie.

Lubelski finał wojewódzki wyłonił także kolejnych finalistów Akademii Futbolu Coca-Cola Cup, którzy podejmą współzawodnictwo z utalentowanymi młodymi piłkarzami z innych województw o wejście do finałowej dziesiątki i nagrodę główną Akademii - wyjazd na profesjonalny obóz szkoleniowy do Doniecka.

Finał przyniósł wiele emocji nie tylko zawodnikom ale także kibicom, którzy licznie odwiedzili Strefę Aktywnego Życia towarzyszącą turniejowi i wzięli udział w konkursie "Wnieś flagę na stadion podczas UEFA EURO 2012TM." 16 zwycięzców konkursu, po jednym z każdego województwa, wniesie flagę przed meczem grupowym Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw.

Tegoroczną edycję turnieju Coca-Cola Cup śledź też na oficjalnej stronie ?