Finał województwa wielkopolskiego Coca-Cola Cup 2011

Poznań, 18 maja 2011 r. Przy pięknej słonecznej pogodzie najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców wyłonione w eliminacjach walczyły w Poznaniu o tytuł Mistrza Województwa Wielkopolskiego, będący przepustką do półfinałów krajowych turnieju. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z Gimnazjum nr 6 w Koninie. Mistrzami zostali zgodnie z przewidywaniami reprezentanci Gimnazjum nr 3 w Poznaniu.

Gośćmi specjalnymi finału wielkopolskiego byli piłkarze Warty Poznań, między innymi znani z występów w Ekstraklasie Zbigniew Zakrzewski oraz Maciej Scherfen. Nagrody w konkursach organizowanych w Strefach Aktywnego Życia wręczyła Prezes Warty Poznań Izabella Łukomska-Pyżalska.

Wielkopolski turniej to już czwarta, po łódzkiej, toruńskiej i mazowieckiej, eliminacja wojewódzka Coca-Cola Cup 2011. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn w kategorii dziewcząt oraz 18 zespołów chłopców.

Zawodniczki z Konina od początku dominowały i pewnie zwyciężyły w całym turnieju deklasując w finale rywalki z Gimnazjum nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim aż 12:0. Wielką rewelacją rozgrywek dziewcząt okazały się natomiast ambitne gimnazjalistki z niewielkiego Połajewa, które ostatecznie zajęły w turnieju czwarte miejsce ulegając rywalkom z Gniezna dopiero po rzutach karnych.

W kategorii chłopców po raz kolejny swoją dominację pokazali zawodnicy z Gimnazjum nr 3 w Poznaniu, którzy po raz trzeci z rzędu zostali Mistrzami Województwa Wielkopolskiego. Jedyną drużyną, która stawiła im opór byli reprezentanci Gimnazjum nr 6 z Konina, którzy w półfinale ulegli po niezwykle zaciętym meczu 3:4. Drugi pojedynek półfinałowy to swoistego rodzaju derby, w których zmierzyli się reprezentanci sąsiadujących ze sobą miast - Wrześni i Słupcy. Ostatecznie wygrała Września 8:2.

Najlepszym strzelcem turnieju (9 trafień) został Adrian Matysek z Wrześni, natomiast najlepszą snajperką okazała się niesamowita Ewa Pajer (Gimnazjum nr 6 w Koninie), zdobywczyni 16 bramek. Najlepszą bramkarką została Anna Napierała z Gimnazjum w Grodzisku Wielkopolskim, a wśród chłopców naszym bramkarzem został Dawid Kołodziejczak z Gimnazjum nr 6 w Koninie.

Wielkopolski finał wojewódzki wyłonił także kolejnych finalistów Akademii Futbolu Coca-Cola Cup, którzy podejmą współzawodnictwo z innymi utalentowanymi młodymi piłkarzami z innych województw o wejście do finałowej dziesiątki i nagrodę główną Akademii - wyjazd na profesjonalny obóz szkoleniowy do Doniecka.

Tegoroczną edycję turnieju Coca-Cola Cup śledź też na oficjalnej stronie ?