Robert Lewandowski ambasadorem turnieju Coca-Cola Cup 2011

Coca-Cola podpisała umowę o współpracy z Robertem Lewandowskim. Piłkarz został także ambasadorem tegorocznej edycji młodzieżowego turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup i będzie brał czynny udział w promocji tego turnieju.

Robert Lewandowski to dziś jeden z najbardziej znanych piłkarzy młodego pokolenia i czołowy napastnik reprezentacji Polski. Dotychczas w 32 spotkaniach kadry Lewandowski zdobył 10 bramek. Sylwetka młodego napastnika reprezentacji Polski oraz Borussi Dortmund znakomicie wpisuje się w hasło tegorocznej edycji turnieju Coca-Cola Cup: " Od Coca-Cola Cup do UEFA EURO 2012 ". Lewandowski swoją przygodę związaną z profesjonalną piłką rozpoczynał właśnie od turnieju Coca-Cola Cup, a dziś jest jednym z głównych kandydatów do gry w reprezentacji podczas turnieju UEFA EURO 2012 .

Osoba Roberta Lewandowskiego i przebieg jego kariery piłkarskiej mają być wzorem dla młodych adeptów piłki nożnej występujących w turnieju Coca-Cola Cup. Turniej, którego jest dziś ambasadorem, był jednym z ważniejszych wydarzeń w jego młodzieżowej karierze piłkarskiej. - Robert Lewandowski to nie tylko znany piłkarz, którego zawodowa kariera zaczęła się właśnie od udziału w Coca-Cola Cup. To także bardzo pracowity i ambitny młody człowiek, który dzięki ciężkiej pracy osiągnął już w życiu bardzo wiele. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca z Robertem doprowadzi do jeszcze większej popularyzacji futbolu młodzieżowego i wzrostu zainteresowania naszym turniejem - mówi Sebastian Wężyk, kierownik marki Coca-Cola w Coca-Cola Poland Services.

Uczestnicy tegorocznej edycji Coca-Cola Cup będą mięli szansę spotkać ambasadora turnieju podczas finałów wojewódzkich w Warszawie 16 i 17 maja, w Gdańsku 8 czerwca oraz podczas finału ogólnopolskiego, który rozegrany zostanie w dniach 18 i 19 czerwca w Legionowie.

Sam Robert Lewandowski tak opisuje swój udział w promocji turnieju: - Gdy jako młody chłopak sam występowałem w turnieju Coca-Cola Cup, nigdy nie przypuszczałem, że będę miał kiedyś okazję promować ten turnieju swoim nazwiskiem. Cieszę się, że udało mi się zrealizować moje piłkarskie marzenia i mam świadomość, że ich realizacja zaczęła się właśnie od udziału w tym turnieju. Jako ambasador Coca-Cola Cup 2011 będę przekonywał młodych piłkarzy, że trzeba stawiać sobie najwyższe cele i warto o nie walczyć, a ich realizacja zależy w ogromnym stopniu od determinacji i wytrwałości. W końcu, w piłce jak w życiu - każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Robert Lewandowski urodził się w 21 sierpnia 1988 r. w Warszawie. Profesjonalną karierę rozpoczął w klubie Partyzantka Leszno, którą kontynuował kolejno w Delcie Warszawa, Zniczu Pruszków i Lechu Poznań. To właśnie w popularnym "Kolejorzu" kariera Lewandowskiego nabrała przyspieszenia, a młody piłkarz odnalazł doskonałe warunki dla rozwoju swojego wielkiego talentu. W sezonie 2008/2009 Robert wywalczył z Lechem Puchar Polski, a niedługo później sięgnął po Superpuchar Ekstraklasy. Bez wątpienia jedną z najszczęśliwszych dat dla Roberta był 15 maja 2010. Tego dnia zdobył z Lechem Mistrzostwo Polski, a sam wywalczył koronę Króla Strzelców z 18 bramkami na koncie. Młody napastnik niemal z dnia na dzień stał się jedną z ikon polskiej piłki. Od czerwca 2010 Lewandowski jest zawodnikiem niemieckiego klubu Borussia Dortmund.

Więcej informacji o turnieju Coca-Cola Cup 2011 oraz nowym ambasadorze znajdą Państwo na stronie cocacolacup.pl