Sport.pl poleca pamiętnik Iniesty

?Nawet sobie nie wyobrażacie, jaki piękny jest Camp Nou nocą, skąpany w tysiącach błysków aparatów fotograficznych uwieczniających historyczny dzień. Mam nadzieję, że dzięki tej książce ten niezwykły dzień i ta niezwykła noc pozostaną na długo w Waszej pamięci. Bardzo dziękuję za to, że mogę się nią z Wami podzielić.? Portal Sport.pl objął patronat nad wydaną właśnie w Polsce nakładem Sine Qua Non książką jednego z najlepszych piłkarzy świata.

Iniesta tak pisze o swojej książce: "Rok w raju" jest moim osobistym pamiętnikiem, tryptykiem, który opisuje: Puchar Króla, Ligę Hiszpańską i Ligę Mistrzów - wciąż tak obecne w pamięci, bo przeżywane z niezwykłą intensywnością.

Książka ta ujawnia najskrytsze i najbardziej intymne przeżycia, których doświadczyłem w ciągu najlepszego roku mojego życia: począwszy od przejęcia pierwszej drużyny przez Pepa Guardiolę, poprzez wydarzenia widziane z wewnątrz Barçy, prowadzące do dnia, kiedy mogliśmy na żywo na ulicach Barcelony zaprezentować trofea wywalczone przez drużynę po zdobyciu najważniejszego w moim życiu gola strzelonego na Stamford Bridge.

Jest to wreszcie historia Trzech Finałów, które były tak intensywne, że nie pozwoliły mi myśleć o kontuzjach, kolegach z drużyny, a nawet o przyszłości. Liczyła się tylko jedna chwila, tylko jeden mecz".

W tej książce, po raz pierwszy, Andrés Iniesta otwiera się przed fanami i kibicami, pokazując swoje wnętrze i udowadniając, że za tym wielkim (choć niepozornym) piłkarzem kryje się także wielki i wspaniały człowiek.

Andrés Iniesta urodził się w Fuentealbilla w 1984 roku. W wieku 12 lat opuszcza swoje rodzinne miasto, by postawić pierwsze kroki w La Masia - kolebce futbolu, szkółce młodzieżowej FC Barcelony. W drużynach juniorskich FCB szybko przechodzi przez kolejne szczeble edukacji, by zadebiutować w Primera Division w sezonie 2002/03. Czołowy zawodnik pierwszej drużyny Barçy, czterokrotny triumfator La Liga, dwukrotnie zdobywał puchar Ligi Mistrzów i czterokrotnie Superpuchar Hiszpanii, raz Puchar Króla i Superpuchar Europy. Spełniony w klubie i reprezentacji La Furia Roja, z którą w 2008 roku zdobył Mistrzostwo Europy i - strzelając zwycięskiego gola w finale - Mistrzostwo Świata w roku 2010.

Andre´s Iniesta

Un ano en el para~so

"Rok w raju"

wydanie polskie: grudzień 2010

wydawnictwo: Sine Qua Non

tłumaczenie: Vision Jobs

ilość stron: 170

cena: 33 zł

www.rokwraju.pl ?