MP w Boulderingu podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego

W ramach Krakowskiego Festiwalu Górskiego, przez trzy dni uczestnicy zobaczą wszystko co w tym sporcie najlepsze. Oprócz spotkań z wielkimi postaciami świata wspinaczki, pokazów filmów i fotografii, konkursów, rozegrane zostaną również Mistrzostwa Polski w Boulderingu. Patronem medialnym festiwalu jest Sport.pl.

Podczas pierwszych edycji Krakowskiego Festiwalu Górskiego sportowych emocji dostarczały zawody w "skokach do chwytu".

Zobacz co jeszcze będzie się działo podczas festiwalu>

Rok temu odbyła się już poważna impreza wspinaczkowa, która okazała się strzałem w dziesiątkę - finał Pucharu Polski w Boulderingu. Tym razem zgodnie z obietnicą złożoną podczas 7. KFG organizatorzy idą o krok dalej i organizujemy Mistrzostwa Polski w Boulderingu.

Niewtajemniczonym warto wyjaśnić czym jest sam bouldering - jest to rodzaj wspinaczki po niewielkich formach skalnych lub krótkich, kilko-ruchowych sekwencjach chwytów ułożonych na sztucznym panelu. Istotą konkurencji jest pokonanie jak najtrudniejszych, wymagających jak największej siły sekwencji ruchów (tzw. przechwytów).

Zawody będą gościć najbardziej utytułowanych zawodników w kraju , między innymi liderów tegorocznego Pucharu Polski w Boulderingu - Kingę Ociepkę (The North Face, KS Korona) i Tomka Oleksego (MKS Tarnovia, POLDIM, AZOTY Tarnów, Bergson). Tytułu Mistrza Polski 2009 bronić będzie Agata Wiśniewska (GATO, KW Toruń, Boreal).

Nad przebiegiem konkurencji czuwać będzie dyrektor zawodów Maciek Oczko (KS Korona, wspinanie.pl), a boulderowe drogi ułożą: Łukasz Dudek , Paweł Wojtas i Tomek Dźwigoń .

Zawody tradycyjnie potrwają dwa dni. Na eliminacje zapraszamy 4 grudnia w sobotę do boulderowni Klubu Sportowego Korona Kraków (ul. Kalwaryjska 9/15). Natomiast finałową odsłonę, 5 grudnia w niedzielę, będzie można oglądać już na Sali Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego (ul. Rakowicka 27). Początek finałów o godz. 14. Dekoracja zwycięzców rozpocznie się o godz. 18.

Organizatorami zawodów są: KS Korona , portal wspinanie.pl oraz Polski Związek Alpinizmu .

Sprawdź jakie gwiazdy możesz spotkać KFG>

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie: www.kfg.pl