Prawdziwe święto gór - 8. Krakowski Festiwal Górski

Najlepsi wspinacze, wybitne górskie osobowości, podróżnicy, świetni fotograficy i doskonałe kino górskie - to wszystko w dniach 3-5 grudnia na 8. Krakowskim Festiwalu Górskim. W ciągu trzech dni w Krakowie, w sali widowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego, gościć będzie wielki alpinistyczny świat.

Na scenie festiwalowej wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych.

Wśród gwiazd pojawi się m.in. :

- Catherine Destivelle (pierwsza dama francuskiego alpinizmu, ikona kobiecej wspinaczki),

- Adam Ondra (wybitnie utalentowany 17-letni wspinacz, który ma na swoim koncie najlepsze przejścia skalne i wielkościanowe na świecie)

- Robert Jasper (jeden z najlepszych wspinaczy lodowych i mikstowych na świecie).

Polscy goście festiwalu będą reprezentowani m.in. przez Kingę Baranowską, Piotra Pustelnika, Krzysztofa Wielickiego oraz Martynę Wojciechowską.

Krakowski Festiwal Górski od początku swojego istnienia nieodłącznie był związany z obrazem. Jak co roku na ekranie pojawią się filmy górskie z najwyższej półki. Miłośnicy filmu górskiego będą mogli śledzić wyścig polskich produkcji o Grand Prix KFG 2010.

 

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się także Międzynarodowy Konkurs Filmowy - zobaczymy najlepsze obrazy z całego świata.

Tradycyjnie podczas festiwalu wręczona zostanie prestiżowa "Jedynka" - nagroda środowisk alpinistycznych za wybitne osiągnięcie na polu alpinizmu i wspinaczki sportowej.

Na 8. KFG nie zabraknie również interaktywnych kursów lawinowych, paneli dotyczących najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po górach oraz gorących dyskusji o ekologii.

 

W czasie Festiwalu rozegrane zostaną emocjonujące Mistrzostwa Polski w Boulderingu. Bardzo ważnym elementem festiwalu będą targi sprzętu i odzieży outdoorowej.

KFG to prawdziwe święto gór, którego nie można przegapić!

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie: www.kfg.pl >

8. Krakowski Festiwal Górski

3-5 grudnia, start o godz. 16.00

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

ul. Rakowicka 27 Pawilon Dydaktyczno-Sportowy