Debata: "Zarządzanie nowoczesnymi stadionami w Polsce"

Sport.pl, Wyborcza.biz i radio TOK FM zapraszają na otwartą debatę poświęconą zarządzaniu nowoczesnymi stadionami w Polsce. Spotkanie, połączone ze śniadaniem, odbędzie się 1 grudnia 2010 w siedzibie Agory w Warszawie.

W Polsce coraz gęściej wyrastają nowoczesne stadiony europejskiej klasy - te przygotowywane na Euro 2012 i te klubowe - Legii, Wisły i Cracovii w Krakowie, Arki w Gdyni, Zagłębia w Lubinie, Jagiellonii w Białymstoku.

zobacz serwis EURO 2012 na Sport.pl ?

Jakie mamy pomysły, żeby tymi nowoczesnymi obiektami zarządzać? Który model jest najlepszy? Który uczyni ze stadionu maszynę do zarabiania pieniędzy, a który wpędzi w długi? Czy Stadion Narodowy w Warszawie skazany jest na przynoszenie strat, a Stadion Śląski na permanentne świecenie pustkami?

Zapraszamy wszystkich na otwartą debatę "Zarządzanie nowoczesnymi stadionami w Polsce". W jej trakcie prezes spółki PL2012, Marcin Herra przestawi stan przygotowań stadionów do Euro 2012, a przedstawiciel Legii Marek Drabczyk oraz pełnomocnicy prezydentów ds. Euro 2012 we Wrocławiu i Poznaniu, Michał Janicki i Michał Prymas opowiedzą o różnych modelach zarządzania swoimi obiektami. W debacie udział zapowiedzieli również Rafał Kapler , prezes Narodowego Centrum Sportu oraz Piotr Borys , poseł do Parlamentu Europejskiego.

Dyskusje uzupełni prezentacja dwóch ekspertów: Krzysztofa Sachsa partner Ernst & Young "Nowe stadiony - źródła kosztów czy zysków" i Michała Gradzika reaserch manager z Pentagon Research "Inwestycje w infrastrukturę sportową w oczach Polaków". Debatę poprowadzi dziennikarz Sport.pl - Michał Pol .

Po debacie zapraszamy na poczęstunek.

1 grudnia 2010

godz. 10.00 - 12.00

siedziba Agory, ul. Czerska 8/10 w Warszawie Czekamy na zgłoszenia udziału pod adresem euro@agora.pl