Finały Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

7 października rozpocznie się cykl finałowych turniejów wojewódzkich Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Pierwszych uczestników finału ogólnopolskiego wyłoni rozgrywany w Warszawie finał mazowiecki.

Wszystkich uczestników wielkiego finału poznamy 15 października br., kiedy rozegrane zostaną ostatnie trzy finały - w województwach warmińsko-mazurskim, lubelskim i opolskim.

Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska rozpoczął się 10 września br., na 914 Orlikach w całej Polsce. W imprezie wystartowały 10 743 drużyny, które w sumie rozegrały 2410 meczów w turniejach eliminacyjnych na poziomie gminnym i wojewódzkim. Do rywalizacji przystąpiło prawie 100 tysięcy dziewcząt i chłopców. Po blisko miesiącu intensywnych rozgrywek zostały wyłonione najlepsze ekipy, które teraz rywalizować będą w finałach wojewódzkich o miejsce w wielkim finale ogólnopolskim.

W finałach wojewódzkich wystąpi po 12 drużyn chłopców i po 6 drużyn dziewcząt w kategorii wiekowej 12-13 lat oraz po 6 drużyn chłopców i po 4 drużyny dziewcząt w kategorii wiekowej 10-11 lat. Wyjątek stanowią województwa opolskie i świętokrzyskie, gdzie w finale wojewódzkim w kategorii 12-13 lat zagra po 6 drużyn chłopców i dziewcząt.

 

Finały wojewódzkie zostaną rozegrane w wybranych miastach w formie jednodniowego turnieju. Wszystkie drużyny, które wystartują w finałach otrzymają komplet strojów piłkarskich ufundowanych przez partnera turnieju - PKN Orlen.

Zwycięzcy finałów wojewódzkich uzyskają awans do wielkiego finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 20-23 października br.

Pełną listę uczestników finałów wojewódzkich można znaleźć na stronie turnieju