Danone Nations Cup. Mecze grupowe za nami, Polska z dwoma zwycięstwami

W piątek boisko OSIR przy Obrońców Tobruku zapełniło się małymi piłkarzami z całego świata. Uczestnicy Danone Nations Cup rozegrali 4 mecze grupowe, po 15 minut każdy. Polakom mimo dwóch zwycięstw nie udało się wyjść z grupy i w sobotę powalczą o miejsca od 17. do 32.

Chłopcy z Gorzowa Wielkopolskiego turniej zaczęli od bezbramkowego remisu z silną Portugalią. Tuż po gwizdku rozpoczynającym spotkanie szybkim atakiem wypracowali sobie dwie sytuacje sam na sam i dwa razy trafiali w bramkarza. - Wie pan te pomalowane twarze, ta atmosfera, to robi swoje. Były nerwy. Czasem chciałoby się krzyknąć: "co robisz?!", ale to dzieci, nie można - zauważył trener Mariusz Janowiak.

W drugim spotkaniu było blisko bezbramkowego remisu. Senegalczycy wykorzystali jednak chwilę nieuwagi gorzowskich obrońców i chwilę przed końcem meczu zdobili zwycięską bramkę. Na gola i zwycięstwo Polaków trzeba było poczekać do meczu z Australią.

Pierwszą bramkę dającą gospodarzom 3 punkty zdobył Sebastian Walukiewicz. Po meczu powiedział krótko: - Czuję się dobrze, jako zdobywca bramki. W meczu z Arabią Saudyjską zagramy o zwycięstwo.

Jak obiecał, tak zrobił. W 5. minucie ustalił wynik na 2:0. Po końcowym gwizdku wśród biało - czerwonych wybuchła euforia. Na krótko. Równolegle rozgrywany był mecz Portugalia - Senegal. Zakończył się bezbramkowym remisem, dającym awans drużynie z Afryki. Chłopcy z Gorzowa długo płakali po porażce.

- Nie możemy mieć do nikogo pretensji, że nie strzelili goli. To my byliśmy nieskuteczni - podsumował występ swoich podopiecznych trener gorzowskiego zespołu.

Piłkarze OZPN Gorzów Wielkopolski reprezentujący Polskę na DNC zdobyli 7 punktów. Tyle samo co drugi w grupie B Senegal. Chłopcy z Czarnego Lądu mieli jednak lepszy bilans bramkowy i wygrali spotkanie z Polakami. To oni i Portugalczycy zagrają w 1/8 finału

W sobotę reprezentanci Polski zmierzą się o miejsca z puli od 17 do 32. Do tej grupy trafiły drużyny: Arabii Saudyjskiej, Anglii, Białorusi, Turcji, Południowej Afryki, Niemiec, Belgii, Francji, Indonezji, Bułgarii, Maroka, Tunezji, Rosji, Irlandii i Haiti. Dzień później na Stadionie Narodowym każda z drużyn rozegra jedno spotkanie rankingowe. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na akcję Danone. Podziel się posiłkiem. Wejściówki do nabycia na eventime.pl. Koszt 10 złotych.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA