Dziecięcy turniej piłkarski z udziałem Zinedine Zidane'a już 9 września w Warszawie

Już w ten weekend Warszawa ponownie stanie się światowym miastem futbolu. Po raz pierwszy w trzynastoletniej historii, w Polsce zostanie rozegrany Światowy Finał Danone Nations Cup - Międzynarodowy Puchar Dzieci. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju przyleciały już do stolicy. Ponad 560 dzieci czeka na to, aby zagrać mecze na Stadionie Narodowym pod okiem samego Zinedine Zidane'a - ambasadora turnieju.

Turniej skierowany jest do dzieci z grupy wiekowej 10 -12 lat (U-12), ale pomimo tak młodego wieku piłkarze będą już mieli okazję poczuć się jak prawdziwe gwiazdy futbolu. Faza play-off rozgrywek podzielona jest na osiem grup, w których w dniach 7 - 8 września wszystkie drużyny grać będą na stadionie ośrodka sportowego OSiR Bemowo o jak najlepszą lokatę. Polska drużyna zagra swoje pierwsze mecze z reprezentacjami z takich krajów jak: Portugalia, Australia, Arabia Saudyjska oraz Senegal.

Główną atrakcją turnieju będzie jednak to, co wydarzy się w niedzielę, 9 września. W tym dniu każda z drużyn zagra swój finałowy mecz na Stadionie Narodowym, miejscu, na którym w czerwcu grali najlepsi piłkarze światowej klasy! Ich sportowe zmagania będzie obserwować kilkadziesiąt tysięcy kibiców oraz wielu międzynarodowych gości, którzy wspólnie będą przeżywać sportowe emocje. Zarówno tytuł zwycięzcy jak i nagroda Fair Play zostaną przyznane przez Zinedine'a Zidane'a.

Na tym jednak nie koniec. Światowy Finał DNC to nie tylko emocje piłkarskie, ale również okazja do spędzenia czasu w gronie rodzinnym. 9 września na Stadionie Narodowym w Warszawie stanie specjalna Rodzinna Strefa Rozrywki. Będzie w niej można wziąć udział w konkursach, zdobyć wiedzę z zakresu zdrowego żywienia, dbania o środowisko, a także stworzyć swój "indywidualny" niepowtarzalny jogurt. Na trybunach stadionu również nie zabraknie atrakcji, a w prowadzonych co pół godziny konkursach będzie można wygrać cenne nagrody.

Bilety na Światowy Finał są dostępne na stronach: Eventim.pl oraz danonenationscup.pl . Cena biletu 10 zł. Zysk ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na pomoc dzieciom w ramach programu "Podziel się Posiłkiem".

Więcej informacji na stronie - danonenationscup.pl ?

Więcej o: