Finał dziecięcego turnieju Szczypiorniak na Orlikach przed meczem Polska - Litwa

Wielki finał akcji Szczypiorniak na Orlikach odbędzie się tuż przed meczem eliminacji Mistrzostw Świata 2013, pomiędzy Polską i Litwą. Turnieje, które wyłonią finalistów, są rozgrywane na terenie całej Polski.

Aż 768 dzieci w 32 drużynach dziewcząt i 32 zespołach chłopców weźmie udział w Festiwalu PGNiG dzieciom, finale ogólnopolskiego turnieju - Szczypiorniak na Orlikach. Rozgrywki, które wyłonią mistrzów Polski, odbędą się między 15 a 17 czerwca w katowickim Spodku.

Polub Szczypiorniak na Orlikach w portalu Facebook

Mecze o złote medale będą rozegrane tuż przed spotkaniem eliminacji Mistrzostw Świata w 2013 roku, w którym naprzeciwko siebie staną Polska i Litwa. Turnieje eliminacyjne rozpoczęły się już 30 maja i odbywają się na terenie wszystkich szesnastu województw na 64 Orlikach oraz boiskach otwartych.

Celem akcji jest popularyzacja piłki ręcznej wśród dzieci ze szkół podstawowych oraz wśród nauczycieli wychowania fizycznego. Wszystkie drużyny, które wezmą udział w turniejach eliminacyjnych Szczypiorniak na Orlikach, otrzymają komplet koszulek oraz dyplomy.

Przypominamy, że Orliki były wcześniej wykorzystywane do rozgrywek młodzieżowych między innymi przez Polski Związek Koszykówki, który w ubiegłym roku, także przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, zorganizował turniej Orlik Basketmania.

Organizatorem i pomysłodawcą ogromnej akcji są Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem akcji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które wspiera także rozgrywki PGNiG Superligi. Partnerami Szczypiorniaka na Orlikach zostały firmy Balcerzak i Spółka oraz Nestle Aquarel.

Szczypiorniak na Orlikach! Dowiedz się więcej!

Więcej o: