Sport.pl poleca autobiografię: "Wayne Rooney. Moja historia."

7 marca 2012 w księgarniach w całej Polsce pojawiła się autobiografia Wayne'a Rooneya. Jest to kolejna pozycja dla kibiców, przygotowana z myślą o EURO 2012. Książka powstała przy współpracy wydawnictwa Sine Qua Non ze stowarzyszeniem kibiców Manchester United.

Autobiografia "Moja historia" jest pozycją zasługującą na szczególną uwagę, gdyż Rooney jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci europejskich boisk piłkarskich, jednocześnie będąc jednym z najlepszych piłkarzy. Jego biografia jest pełna zwrotów i upadków, ale udowadnia, że talent i ciężka praca mogą w końcu spełnić marzenia.

Jaka jest prawdziwa historia jednego z najlepszych piłkarzy na świecie? Czy pierwsze oznaki piłkarskiego geniuszu były widoczne już w Croxteth, na przedmieściach Liverpoolu? Jakie wydarzenia z dzieciństwa ukształtowały jego charakter? I jak oszałamiający skok do sławy i fortuny zmienił pozornie nieśmiałego, fantastycznie utalentowanego młodego chłopaka?

"Wayne Rooney. Moja historia" jest szczerą oraz inspirującą autobiografią cudownie obdarzonego chłopca oraz historią systematycznego dążenia do sławy i bogactwa. Wayne Rooney otwiera się w swojej autobiografii, bardzo szczerze opowiada o latach, które zdefiniowały go jako człowieka i piłkarza. Opisuje życie w robotniczej rodzinie, pierwsze kroki z piłką, wzloty i upadki, debiut w Premiership w barwach Evertonu i wiele innych zdarzeń prowadzących do dnia, kiedy los zmienił go na zawsze - dnia, w którym zadzwonił sir Alex Ferguson.

Gra w Manchesterze United i reprezentacji Anglii, ciągła walka o najwyższe trofea z najtrudniejszymi przeciwnikami sprawiły, że również życie prywatne trafiło na pierwsze strony gazet. Rooney ujawnia całą prawdę o swoim związku z Coleen McLoughlin, udręki związane z kontuzją, która niemal kosztowała go występ na mistrzostwach w 2006 roku, oraz jak pomogło mu wsparcie najbliższych i osobista determinacja.

Polskie wydanie zostało przetłumaczone przez Michała Pola. Dziennikarza i specjalistę od angielskiego futbolu.

Książkę można kupić na stronie wydawnictwa SQN >>

Więcej o: