Brathanki przygotowały piosenkę na World Cup 2002

Zespół Brathanki przygotował piosenkę piłkarską, która ukaże się w kwietniu na całym świecie na płycie, obok piosenek z innych państw startujących w najbliższych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. Piosenka ?Gol gol gol? oparta jest na popularniej polskiej melodii ludowej - jakiej, to jeszcze tajemnica. Wkrótce usłyszymy ją w radiu.

Brathanki przygotowały piosenkę na World Cup 2002

Zespół Brathanki przygotował piosenkę piłkarską, która ukaże się w kwietniu na całym świecie na płycie, obok piosenek z innych państw startujących w najbliższych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. Piosenka "Gol gol gol" oparta jest na popularniej polskiej melodii ludowej - jakiej, to jeszcze tajemnica. Wkrótce usłyszymy ją w radiu.

To nieprzypadkowe, że nagrania piosenki podjął się właśnie zespół Brathanki, bo ich miłość do futbolu jest jak najbardziej szczera. Piotr Królik, perkusista zespołu, jest zapalonym kibicem Wisły Kraków i reprezentacji, chodzi na większość meczów i prywatnie przyjaźni się z piłkarzami, m.in. Tomaszem Iwanem i Tomaszem Hajto. Janusz Mus, lider i akordeonista zespołu jest kolegą z dzieciństwa Tomasza Hajty. Mama Hajty uczyła Janusza gry na akordeonie, a pierwsze korkotrampki dla Tomki przywiózł tata Janusza z Czechosłowacji. Piłkarze odwzajemniają się zespołowi tym samym - chodzą na ich koncerty. Hajto, Iwan, a także hokeista NHL Dariusz Czerkawski byli ich gośćmi na festiwalu w Opolu.

Cały zespół Brathanki przynajmniej raz w tygodniu trenuje piłkę nożną w Krakowie, a przedwczoraj jako drużyna rozegrali mecz w organizowanym przez Piotra Świerczewskiego noworocznym turnieju piłki halowej (czyli pięciu na pięciu) w Nowym Sączu.

- Z drużyną reprezentantów Polski, w której grał m.in. Paweł Kryszałowicz, Tomasz Iwan i Piotr Świerczewski przegraliśmy tylko 6:1, co uważam za wielki powód do dumy. - mówi Piotr Królik. - Halinka Mlynkova stała przez chwilę w bramce i zachowała czyste konto. Koledzy nie mieli serca strzelać jej bramek.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.