Medale Zuzanny Mazurek i Macieja Certy

Pływanie. Siedem medali z rozegranych w Szczecinie mistrzostw Polski juniorów 14-letnich przywieźli zawodnicy z Lubelszczyzny Zuzanna Mazurek z Kraśnika i puławianin Maciej Certa. Nasi młodzi pływacy cztery razy stawali na najwyższym stopniu podium

Pływak Wisły Puławy Maciej Certa w pierwszym dniu zawodów został mistrzem Polski w wyścigu na 400 m stylem zmiennym uzyskując czas 4:47,89. Podopieczny trenera Marka Daniela wyprzedził w finale o półtorej sekundy Wiktora Degę ze Skry Bełchatów. W drugim dniu puławianin wzbogacił swój dorobek o kolejny złoty medal, zwyciężając na 200 m stylem klasycznym. Maciek uzyskał czas 2:29,92, podobnie jak poprzednio był o ponad sekundę lepszy od drugiego na mecie - Macieja Stachury ze Zrywu Opole. W tym samym dniu został wicemistrzem Polski na 200 stylem zmiennym. Tutaj zrewanżował mu się Dega, który przypłynął do mety około cztery sekundy przed Certą. W trzecim dniu mistrzostw nasz pływak był trzeci na 100 m stylem klasycznym wyprzedzony przez Adama Marciszewskiego z Polonii Warszawa i Damiana Nasiłowskiego z MKP Szczecin.

Podwójną mistrzynią Polski została także zawodniczka Fali Kraśnik Zuzanna Mazurek trenowana przez ojca Grzegorza. Złoty medal Zuzanna zdobyła pierwszego dnia mistrzostw w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym w czasie 2:23,56. Po zaciętej walce wyprzedziła o pół sekundy Patrycję Gogolin z MOSM Tychy. Tego samego dnia popłynęła najlepiej na 400 m stylem zmiennym (5:13,55), prawie sekundę szybciej niż Kinga Gibka ze Słowianki Gorzów. Trzeciego dnia na 100 m grzbietowym Mazurek zdobyła srebrny medal a złoto tym wyścigu przypadło Gibkiej.

W mistrzostwach w Szczecinie w finałach A, nie zajmując miejsc na podium, wystąpili także Barbara Ćwikła (Fala Kraśnik), Gabriela Czerniak (Wisła Puławy) i Jacek Puchacz (Orlik Lublin).

Copyright © Agora SA