Cztery medale podlaskich kajakarzy w P這wdiw

Dwa medale - z這to i br您 - przywioz豉 kajakarka Sparty August闚 Edyta Dzieniszewska z m這dzie穎wych mistrzostw Europy w bu貪arskim P這wdiw. Dwa medale zdobyli tak瞠 podlascy juniorzy

Dla Dzieniszewskiej start w Płowdiw był generalnym testem formy przed seniorskimi mistrzostwami Europy, które pod koniec lipca odbędą się w Poznaniu. Sprawdzian wypadł śpiewająco. Zwłaszcza w K-2 na 500 m. Dzieniszewska wystartowała z Beatą Mikołajczyk z Łączności Bydgoszcz i okazała się bezkonkurencyjna.

- Ten duet był tak mocny, że bez problemu awansował do finału - mówi Jerzy Grąbczewski, klubowy trener Dzieniszewskiej. - A już w samym finale dziewczyny utrzymywały się na prowadzeniu od startu do samej mety.

Na 1000 m 19-letnia augustowianka popłynęła z o trzy lata starszą Magdaleną Chojnacką z Posnanii Poznań, bo Mikołajczyk na tym dystansie wystartowała tylko w jedynce (udanie, zdobyła drugie złoto). Polska osada w finale do samego końca walczyła o drugą lokatę.

- Ostatecznie przegrała minimalnie, ale Edyta była zadowolona z walki i brązu - dodaje trener Grąbczewski.

Miłym zaskoczeniem było złoto Michała Mroza w C-4 na 1000 m, który startował w rozgrywanych równolegle w Płowdiw mistrzostwach Europy juniorów. Do biegów finałowych zakwalifikowała się dwójka juniorów Sparty. Na drugim miejscu przypłynęła Renata Klekotko z osadą K-4 na dystansie 500 m. Z kolei Adam Milejczyk na tym samym dystansie także w K-4 był szósty.

Dla Gazety

Edyta Dzieniszewska

kajakarka Sparty Augustów

Na dystansie 500 m z Beatą Mikołajczyk płynęło nam się rewelacyjnie. Zrobiłyśmy swoje. Teraz bardzo dobrze się rozumiemy i dogadujemy. To ważne przed nadchodzącymi mistrzostwami Europy.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.