Kadra B zagra we Wrocławiu

PIŁKA NOŻNA. Ostatni raz Polska reprezentacja zagrała we Wrocławiu w 1987 roku. Wówczas na Stadionie Olimpijskim biało-czerwoni pokonali Norwegię 4:1. Po 18 latach wrocławscy kibice znów będą mieli okazje obejrzeć reprezentantów. Z tym że będzie to tylko kadra B

Kadra B, którą prowadzi Edward Klejndinst, ma stanowić zaplecze dla pierwszej reprezentacji. Ale poza tym, że są sprawdzani zawodnicy, którzy mogliby już teraz znaleźć się w zespole Pawła Janasa, trenerzy dają szansę pokazania się zawodnikom młodym, przyszłościowym. - Chcemy się przyjrzeć piłkarzom, którzy nie mogą już grać w reprezentacji młodzieżowej, a nie łapią się do pierwszej kadry. Jest taka dziura między tymi zespołami i my staramy się ją zapełnić. To są zawodnicy, którzy za rok, dwa lata mogliby już znaleźć się w orbicie zainteresowań trenera Janasa - tłumaczy Krzysztof Paluszek, asystent Edwarda Klejndinsta.

Wśród zawodników, których powołano na niedzielny mecz z Austrią, znalazło się dwóch piłkarzy Zagłębia Lubin - Maciej Iwański i Wojciech Łobodziński. Krzysztof Paluszek, który na co dzień pracuje w klubie z Lubina, zaznacza, że nie jest to powołanie po znajomości. - Łobodziński wiosną był wyróżniającym się zawodnikiem w całej lidze. Iwański wraca do wysokiej formy i też do kadry B, bo już był powoływany - tłumaczy szkoleniowiec.

Spotkanie z Austrią nie będzie bynajmniej meczem towarzyskim. Oba zespoły zmierzą się ze sobą w ramach turnieju Future Cup. - Nie interesują nas wyniki, punkty i kunktatorstwo. Tak jak we wcześniejszych meczach, ustawimy zespół ofensywnie. Zawodnicy muszą mieć okazje się do pokazania i wykazania. A to umożliwia tylko gra otwarta - tłumaczy Paluszek.

Ponieważ podobnie zapewne nastawieni będą Austriacy, kibice mogą się spodziewać na Oporowskiej ciekawego widowiska. Początkowo była propozycja, aby spotkanie rozegrać na Stadionie Olimpijskim. Wygrała jednak opcja z Oporowską i dzięki temu po raz pierwszy na stadionie Śląska kibice będą mogli obejrzeć polską reprezentację. A dokładnie jej zaplecze. Zawodnicy spotkali się w piątek w hotelu GEM we Wrocławiu. W sobotę o godz. 17 kadrowicze przeprowadzą trening na stadionie Śląska Wrocław. O 18.30 trening rozpoczną Austriacy. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 17.

KADRA POLSKI B

Bramkarze: Marcin Cabaj (Cracovia), Mariusz Pawełek (Odra Wodzisław); obrońcy: Dariusz Dudka, Jarosław Bieniuk (obaj Amica Wronki), Tomasz Sokołowski II (Legia Warszawa), Marcin Kuś (Lech Poznań), Michał Karwan (Górnik Zabrze); pomocnicy i napastnicy: Wojciech Łobodziński, Maciej Iwański (obaj Zagłębie Lubin), Arkadiusz Baran, Piotr Giza (obaj Cracovia), Łukasz Garguła (GKS Bełchatów), Przemysław Kaźmierczak, Rafał Grzelak (obaj Pogoń Szczecin), Mateusz Bartczak (Amica Wronki), Marcin Klatt (Legia Warszawa), Paweł Brożek (Wisła Kraków).

Tabela Future Cup:

Dotychczasowe mecze: Polska - Turcja 0:2, Niemcy - Polska 1:2, Turcja - Austria 3:1, Niemcy - Szkocja 3:0, Austria - Szkocja 2:1. Mecze do rozegrania: Polska - Austria (17 lipca), Turcja - Niemcy (6 września), Austria - Niemcy (16 listopada), Szkocja - Polska (6 grudnia), Szkocja - Turcja (termin do ustalenia).