Sport w skrócie

AGATA ODPADŁA W ELIMINACJACH.

Na eliminacjach zakończyła swój start w lekkoatletycznych młodzieżowych mistrzostwach Europy w Erfurcie Agata Dróżdż z Juventy Marbo Starachowice. W czwartek wieczorem w pierwszej z dwóch serii biegu na 3000 m z przeszkodami zajęła 10. miejsce z czasem 10.36,52. Był to 20. wynik eliminacji.

MEDALE WETERANÓW.

Sześć medali przywieźli reprezentanci Kielc z rozegranych w Toruniu XV Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. Marek Kalwat był pierwszy w biegu na 5000 m i trzeci na 1500 m w kategorii 40-44 lata. Leszek Nowak zwyciężył na 200 m i zajął trzecie miejsce na 100 m wśród zawodników, którzy ukończyli 50 lat. Startujący w tej samej kategorii Piotr Sobierajski zdobył "srebro" na 100 m i "brąz" w skoku w dal.

SZYMON TUŻ ZA PODIUM.

Czwarte miejsca zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego zajmował najlepszy z świętokrzyskich zawodników - Szymon Gałczyński (Cyclo Korona BGŻ Kielce) podczas mistrzostw makroregionu młodzików w kolarstwie. Czasówkę na trasie Bugaj - Brynica wygrał Damian Drozdowski ze Społem Łódź, a wyścig ze startu wspólnego na trasie pod Bielinami Hubert Suski (Tandem Pajęczno). Mistrzynią makroregionu w obu konkurencjach została Karolina Garczyńska z Dwójki Stryków. Świętokrzyska reprezentacja na te zawody liczyła siedem osób - z ULKS Cor Nowy Skoszyn oraz Cyclo Korony.

FART I ŻAK ZOSTAJĄ.

Trzydzieści jeden zespołów, w których grało 271 zawodników rywalizowało w zakończonych w Sielpi drużynowych mistrzostwach Polski - drugiej lidze juniorów w szachach. Obie świętokrzyskie ekipy utrzymały się w tej klasie rozgrywek - Fart Kielce zajął dziesiąte miejsce, a Żak Kielce 20. i po raz pierwszy w historii klubu zdołał obronić swój drugoligowy byt. Indywidualnie najlepszym szachistą turnieju, z kompletem jedenastu wygranych, był Wojciech Moranda z Żaka Kielce, a na trzeciej pozycji wśród dziewcząt - z 8 pkt. - uplasowała się Joanna Giemza z Farta. Do I ligi awansowały Solny Zieleniewo i Rolnik Róża, a w barażach o nią zagrają Politechnika Gliwice i MDK Śródmieście Wrocław.