Rozkręca się piłkarski turniej "Gazety" dla dzieci

Nie poddajemy się - to dewiza chłopców z Kaptura, którzy choć nie wygrali jeszcze meczu w turnieju "dzikich drużyn", twierdzą, że i tak świetnie się bawią

FC Kaptur to przedstawiciele kolejnej radomskiej dzielnicy, którą umieścili w nazwie ekipy. - Tak naprawdę to jesteśmy z dwóch ulic: Mokrej i Folwarcznej - uświadamia dziennikarza "Gazety" kapitan zespołu Kuba Madej. - Skrzyknęliśmy się w ostatniej chwili, ale fajnie, że gramy w turnieju. Na co dzień korzystamy z boiska na Starcie, ale tam gramy tylko między sobą - wtrąca Grzesiek Górski.

Chłopcom z Kaptura nie idzie na razie najlepiej. Na inaugurację zremisowali z Radomką 1:1, a potem wysoko przegrali z Radomskimi Orłami i Małolatami Zamłynie. - Ale i tak się nie poddajemy i walczyć będziemy do końca - krzyczą młodzi piłkarze z okolic Starego Ogrodu. - To charakterne chłopaki - chwali swoich podopiecznych opiekun Robert Kobiera.

W trzeciej kolejce po raz pierwszy miał miejsce nieprzyjemny incydent. W drużynie Romy grał starszy, niż to przewiduje regulamin, zawodnik i rywale Małolaty Borki wygrały mecz walkowerem (na boisku zwyciężyła AS Roma 7:0). - Musimy napiętnować takie przypadki. W tym miejscu wielkie słowa uznania należą się naszemu sędziemu Andrzejowi Banaszkiewiczowi, który skrupulatnie wszystko sprawdza. No, ale w końcu jest ławnikiem - podkreśla nadzorujący imprezę Janusz Jagiełłowicz.

W pozostałych meczach bramki sypały się jak z rogu obfitości. Klasę potwierdziły zespoły Małolatów z Zamłynia, Sahary oraz Real Borki.

FC Kaptur: Mateusz Suwalski, Damian Profic, Dominik Baćmaga, Damian Baćmaga, Piotr Górski, Grzegorz Górski, Jakub Gumiński, Jakub Madej, Maciej Kobiera, Artur Misterek, Artur Barszcz, Aleksander Król. Opiekun: Robert Kobiera.

Wyniki trzeciej kolejki: Trąbki - Radomskie Orły 11:0, Radomka - KS Sahara 0:12, Kaptur - Małolaty Zamłynie 0:7, Małolaty Borki - AS Roma 3:0 (walkower), FC Barca - Real Borki 0:3.

Terminarz czwartej kolejki (poniedziałek 18 lipca): Radomskie Orły - Małolaty Zamłynie godz. 10, KS Sahara - Kaptur godz. 10.40, Trąbki - Radomka godz. 11.20, AS Roma - FC Barca godz. 12, Warchoły - Małolaty Borki godz. 12.40.