Siatkarze Moderatora Hajnówka będą walczyć o czołową szóstkę

Bogatsi o doświadczenia z ubiegłego sezonu chcemy powalczyć w kolejnym o czołową szóstkę - zdradza Marek Antoniuk, który z Jackiem Wesołowskim prowadzi pierwszoligowych siatkarzy Moderatora Hajnówka

SIATKÓWKA n Wieści z Moderatora

Atak na czołówkę

Bogatsi o doświadczenia z ubiegłego sezonu chcemy w kolejnym powalczyć o czołową szóstkę - zdradza Marek Antoniuk, który z Jackiem Wesołowskim prowadzi pierwszoligowych siatkarzy Moderatora Hajnówka

Znany jest skład, jakim 1 października Moderator zainauguruje drugi już sezon w gronie pierwszoligowców. Nowymi twarzami w zespole będą młodzi: 22-letni Grzegorz Szumielewicz z Jadaru Radom, 20-letni Kamil Łyczko z Jokera Piła oraz 19-letni, ale mierzący aż 205 cm Waldemar Świrydowicz z MOS-u Wola Warszawa.

- Nasza polityka polega na ściąganiu młodych siatkarzy, którzy mają okazję okrzepnąć w Moderatorze i stać się wartościowymi zawodnikami - mówi trener Antoniuk.

Upadła tym samym sprawa przejścia do Hajnówki siatkarzy Politechniki Warszawskiej: Tomasza Drzyzgi i Macieja Oczki. W kolejnym sezonie nie zobaczymy w Moderatorze też pochodzącego z Białegostoku Piotra Poskrobko, który pozostał w Gwardii Wrocław. W Avii Świdnik nadal będzie grał Dariusz Jałoza, który chce skończyć studia na miejscowej uczelni.

Kadra Moderatora na szczęście nie uległa osłabieniu, choć Avia kusiła Macieja Wołosza.

- Maciek nie krył przed nami, że ma ofertę ze Świdnika, jednak pozostał - dodaje trener Antoniuk. - Może w Avii miałby lepsze warunki finansowe, za to ostatni rok przekonał go, że to w Moderatorze mamy ambitne plany i zapewniamy stabilność.

Jednak w ekipie - może poza Adamem Aleksandrowiczem - zabraknie doświadczonych zawodników.

- Wołosz, Szumielewicz oraz Krzysztof Hajbowicz mimo stosunkowo młodego wieku mają spore doświadczenie - dodaje trener Moderatora. - Razem z Jackiem Malczewskim tworzyć będą trzon ekipy. Miniony sezon był dla nich zbieraniem doświadczeń, teraz będziemy od nich wymagać więcej. Będą musieli brać ciężar gry na siebie.

Kto zostanie liderem zespołu? W końcówce sezonu nieźle grali Wołosz i Hajbowicz. Jednak prawdziwym liderem, który na boisku ma spajać ekipę w całość będzie najstarszy na parkiecie Adam Aleksandrowicz.

Nie wiadomo za dużo o sponsorach hajnowskiej drużyny. Umowa z Moderatorem kończy się w sierpniu, do tego momentu powinna być renegocjonowana. Ponadto klub prowadzi negocjacje także z dwoma innymi firmami.

- To poważni partnerzy, którzy pozwoliliby zabezpieczyć nasz budżet, który teraz dopięty jest w 60 procentach - dodaje trener Moderatora.

Skra potwierdziła

Wszystko wskazuje, że w dniach 10-11 września do Hajnówki znajdą największe krajowe potęgi siatkarskie. Okazją będzie kolejna edycja turnieju o puchar burmistrza. Udział w zawodach potwierdziły: mistrz Polski Skra Bełchatów, piąta ekipa PLS Mostostal Kędzierzyn-Koźle i beniaminek tych rozgrywek Gwardia Wrocław. Przyjedzie także Jadar Radom, Chemik Bydgoszcz i Politechnika Warszawska. Zaproszony został też wicemistrz Polski AZS PZU Olsztyn, ale nie wiadomo, czy przyjedzie. Dla hajnowian będzie to jedna z kilku imprez, w których wezmą udział w okresie przygotowawczym. W planie mają również turnieje w Bydgoszczy i Radomiu. Ale nie mniej ważnym punktem w przygotowaniach do sezonu będzie dwutygodniowy zaplanowany na drugą połowę sierpnia obóz w Mławie, gdzie do dyspozycji hajnowian będzie duża i nowoczesna hala.