Ruszył wakacyjny turniej "Gazety"

Mecz KS-u Sahara z Radomskimi Orłami zainaugurował czwarty turniej "dzikich drużyn", który tradycyjnie z MOSiR-em na Borkach współorganizuje "Gazeta"

Młodym piłkarzom oczywiście w żaden sposób nie przeszkadzało to, że podczas spotkań żar aż lał się z nieba. - Przynajmniej można się opalać - twierdzi Krzysiek z zespołu Radomki. Widocznie bardzo lubi kąpiele słoneczne, bo chciał nawet wymóc na opiekunie turnieju Januszu Jagiełłowiczu, aby zagrać bez koszulki...

Pierwsi na boisko wyszli młodzi piłkarze KS-u Sahara i Radomskich Orłów. Można śmiało powiedzieć, że dla tych pierwszych był to mecz wyjazdowy, bo chłopcy mieszkają w Dąbrówce Podłężnej i do boiska na Borkach mają kilkanaście kilometrów. Na szczęście ich opiekun Zbigniew Piwowarczyk jest zmotoryzowany i dowozi swoich podopiecznych własnym samochodem. - Niech chłopcy mają jakieś zajęcie w wakacje - słusznie zauważa. A jak mówią młodzi futboliści z Sahary, bardzo lubią grać w piłkę nożną. - Na szkolnym boisku w Dąbrówce gramy codziennie od rana do wieczora - zapewnia Piotrek Wojciechowski. - Oprócz tego niektórzy z nas chodzą na treningi Wulkana Zakrzew - wtrąca Paweł Kobylarczyk. Kiedy dowiedzieli się, że będą na zdjęciu w "Gazecie", byli wyraźnie podekscytowani. - Fajnie - mówili jeden do drugiego.

Oprócz tego, że tworzą zgraną paczkę kolegów, chłopcy z Dąbrówki Podłężnej nieźle grają w piłkę. Radomskim Orłom wbili aż pięć bramek, tracąc jedną, i już szykują się na kolejny mecz. - Lubimy wygrywać - nie ukrywa Konrad Szczurowski. To jednak nie Sahara, ale Małolaty z Zamłynia są pierwszym liderem rozgrywek.

KS Sahara: Piotr Wojciechowski, Mateusz Konopka, Karol Piwowarczyk, Konrad Szczurowski, Paweł Kobylarczyk, Przemysław Korgul, Mateusz Grąd. Opiekun: Zbigniew Piwowarczyk (wszyscy na zdjęciu). W drużynie są jeszcze Sylwester Włodarczyk i Mateusz Kołsut.

Wyniki pierwszej kolejki: KS Sahara - Radomskie Orły 5:1, Trąbki - Małolaty Zamłynie 0:5, Radomka - Kaptur 1:1, Warchoły - Real Borki 1:2, Małolaty Borki - FC Barca 3:0.

Terminarz drugiej kolejki (środa 13 lipca): Radomskie Orły - Kaptur godz. 10, Małolaty Zamłynie - Radomka godz. 10.40, KS Sahara - Trąbki godz. 11.20, Real - Małolaty Borki godz. 12, AS Roma - Warchoły godz. 12.40.

Po każdej kolejce prezentować będziemy jeden z zespołów. W czwartek Małolaty Zamłynie.