Szczypiornistki TPR zadebiutowały przed rokiem w I lidze, grając w tym samym składzie młodych zawodniczek, który wywalczył awans. Rywalizacja ze znacznie bardziej doświadczonymi ekipami, w których nie brakowało piłkarek mających za sobą występy w ekstraklasie zakończyła się dla lublinianek bardzo pomyślnie. Na koniec sezonu TPR zajął piąte miejsce, tuż za zespołami, które walczyły o awans. Podopieczne Waldemara Czubali zdobywając dopiero doświadczenia, wyprzedziły szereg renomowanych drużyn - AZS AWF Wrocław, Słupię Słupsk, MMTS Kwidzyn.
W nowym sezonie lublinianki mają zamiar walczyć o wyższe pozycje. - W drugim roku występów w I lidze naszym celem będzie rywalizacja o miejsce wśród trzech pierwszych zespołów - zapowiada prezes TPR Krzysztof Krawczyk.
Jego atutem będzie stabilny skład dysponujący większymi umiejętnościami i dojrzałością taktyczną. W zespole nie dojdzie do większych zmian personalnych. Jedyny ubytek to awans prawoskrzydłowej Iwony Kot do zespołu mistrzyń Polski SPR Lublin. W ramach współpracy obu lubelskich klubów TPR zasilą z kolei dwie skrzydłowe z ekstraklasy Aleksandra Woźniak i Sylwia Marczuk oraz bramkarka Monika Nóżka.
Przygotowania do ligi zespół trenera Czubali rozpocznie w ostatnim tygodniu lipca. Przewidziane są dwa obozy - od 28 lipca do 8 sierpnia w Krasnobrodzie i w drugiej połowie sierpnia w Darłówku. Przed inauguracją rozgrywek lublinianki najprawdopodobniej wezmą udział w turnieju towarzyskim w Nowym Sączu.
W pierwszej kolejce 17 września TPR spotka się na wyjeździe z Beskidem Nowy Sącz.