Szczakowianka wierzy, że zagra w II lidze

Szczakowianka przygotowuje się do rozgrywek w trzeciej lidze, ale po cichu w Jaworznie wszyscy liczą, że drużyna zagra jednak na zapleczu ekstraklasy.

Degradacja którejś z drugoligowych drużyn w związku z aferą korupcyjną jest coraz bardziej realna. Jeżeli tak się stanie, Szczakowianka ma duże szanse, by zająć zwolnione miejsce, była bowiem najwyżej sklasyfikowanym drugoligowcem, który spadł o klasę niżej. Decyzja ma zapaść najpóźniej 18 lipca. W Jaworznie oficjalnie nikt nie powie, że żyje nadzieją.

- Żyjemy realiami. Na razie jesteśmy w III lidze i tego się trzymamy - mówi Tomasz Arteniuk, nowy trener drużyny z Jaworzna. Problemem Szczakowianki jest cały czas brak licencji (także III-ligowej), a ma to związek z toczącym się postępowaniem odszkodowawczym w związku z tzw. aferą barażową.

Trener Arteniuk podkreśla, że każdego dnia ma na treningach nowe grono testowanych piłkarzy. Pewni pozostania w klubie mogą być: Łukasz Morawski, pomocnik (22 lata, Drwęca NML), Sławomir Magiera, pomocnik (20, MKS Lędziny), Rafał Chrupała, obrońca (22, Lewart Lubartów), Łukasz Antczak, obrońca (30, Zagłębie Sosnowiec), Rafał Sikora, napastnik (31, Fablok Chrzanów), Dariusz Ficulak, pomocnik (24, Stal Kraśnik), Dariusz Drewniak, pomocnik (24, Rekord Bielsko-Biała). Szanse na podpisanie kontraktów mają też: Roman Madej (GKS Katowice), Wojciech Krauze (GKS), Mieczysław Sikora (Piast), Adam Giesa (Rozwój), Sławomir Rydel (Sarmacja), Piotr Jaromin (Sparta Lubliniec), Maciej Budka (MKS Siersza/Trzebinia). Trwają rozmowy z Tomaszem Zakierskim (Drwęca), Mateuszem Karnasem (Lewart Lubartów), Mirosławem Pokrywką (AKS Busko), Szymonem Szydełko ( Stal Rzeszów) i Jakubem Ławeckim (Motor Lublin). Kadrę mają uzupełnić piłkarze, którzy grali w Szczakowiance w poprzednim sezonie: Paweł Cygnar, Adrian Prażmowski, Radomir Jarzynka, Dariusz Boś, Tomasz Rogala, Madrin Piegzik (ma ofertę z zagranicy), Artur Adamus, Robert Chudy, juniorzy, oraz Ryszard Czerwiec, czyli grający dyrektor. Reszta, jeżeli nie znajdzie sobie nowych klubów, prawdopodobnie trafi do rezerw. - Zostawiam sobie jeszcze dwa, trzy miejsca na zawodników, których nie trzeba testować - dodaje trener. Od czwartku piłkarze Szczakowianki trenują dwa razy dziennie, w przyszłym tygodniu zespół wyjeżdża na zgrupowanie do Zakopanego (zrezygnowano z obozu na Węgrzech).