Świętokrzyskie piłkarki i piłkarze ręczni otrzymali powołania do reprezentacji

Aż dwudziestka świętokrzyskich zawodników i zawodniczek od seniorów do juniorów młodszych otrzymała powołania do występów w reprezentacji Polski. Dwunastka z nich to szczypiorniści Vive Kielce.

W kadrze panów znaleźli się kołowy Piotr Grabarczyk, skrzydłowi Wojciech Zydroń i Patryk Kuchczyński oraz bramkarz Maciej Stęczniewski (w rezerwie jest także odchodzący z Kielc do Grasshopper Zurich Filip Kliszczyk). Przygotowujący się do przyszłorocznych finałów mistrzostw Europy w Szwajcarii zespół Bogdana Wenty rozegra w ostatnich dniach lipca w Bodo spotkania towarzyskie z Norwegami. Swój start w Otwartych Mistrzostwach Europy w szwedzkim Partille rozpoczęli już juniorzy. Polacy z szóstką świętokrzyskich zawodników w składzie (Paweł Podsiadło, Piotr Gawęcki i Sebastian Smołuch, a także rezerwowy Michał Bartczak z Vive oraz Piotr Swat i Rafał Stachera z KSSPR Końskie) zajęli trzecie miejsce w grupie eliminacyjnej, a w pierwszym meczu drugiej fazy pokonali wczoraj 31:21 (13:12) Łotwę. Turniej w Szwecji potrwa do soboty. Wśród juniorów młodszych swoich reprezentantów na międzynarodowy turniej w połowie sierpnia na Słowacji ma tylko Wisła Sandomierz. Są to Paweł Kwiatkowski i Hubert Dygas (a w rezerwie Krzysztof Tomczyk).

Lista powołań dla pań jest skromniejsza. Czekająca na swój debiut w Vive Kielce, pozyskana z Pogoni Żory rozgrywająca Katarzyna Echolc jest tylko rezerwową na planowany w dniach 11-13 sierpnia turniej na Węgrzech. W kadrze juniorek na zawody w Jarosławiu jest Paulina Walkiewicz (Vive, a na co dzień SMS Gliwice). Także w połowie sierpnia na Słowacji zagra kadra juniorek młodszych. Są w niej cztery piłkarki z Kielc - Alina Nowak i Marta Słoma z KSS oraz Natalia Dziedzic i Agnieszka Białek z Vive.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.