Lekkoatletyczne mistrzostwa juniorów

Z dorobkiem sześciu medali w konkurencjach indywidualnych oraz jednym w sztafecie cztery razy 400 metrów, wrócili z mistrzostw w Bydgoszczy młodzi lekkoatleci Warmii i Mazur

Znakomicie spisał się w Kacper Kozłowski z AZS-u Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Najlepszy aktualnie szybkobiegacz na Warmii i Mazurach na dystansie jednego okrążenia stadionu wywalczył w Bydgoszczy złoty medal na 400 metrów. Wyśmienicie spisała się też w Bydgoszczy Daria Smolińska z Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego Ostróda. Daria w biegu na dystansie 5000 metrów wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski, zaś w wyścigu na 3000 metrów zdobyła brązowy medal. W tej samej konkurencji tuż przed Darią zameldowała się Marta Barcewicz z AZS-u UWM Olsztyn i zdobyła srebrny medal. Dystans 3000 metrów okazał się bardzo szczęśliwy dla reprezentantów Warmii i Mazur. W wyścigu na tym dystansie o wicemistrzostwo Polski postarał się Wojtek Kopeć z AZS UWM. W biegu na 3000 merów z przeszkodami trzeci był Kamil Krauze z Międzyszkolnego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Działdowa.

Z brązowym medalem zakończyła start w mistrzostwach sztafeta 4 razy 400 metrów juniorów AZS-u UWM. Sztuka ta nie udała się, niestety, lekkoatletkom z Budokaru Orneta, które o ułamek sekundy przegrały brązowy medal i zostały sklasyfikowane na czwartym miejscu.

Podczas mistrzostw w Bydgoszczy zawodniczki i zawodnicy uzyskiwali minima kwalifikacyjne na zaplanowane w Kownie juniorskie mistrzostwa Europy. W reprezentacji Polski miejsce wywalczyli Wojciech Kopeć i Kacper Kozłowski, a także Aleksandra Kniefel, która wystąpi w sztafecie 4 razy 400 metrów.

Ireneusz Bukowiecki, który opiekował się lekkoatletami z Warmii i Mazur w Bydgoszczy, twierdzi, że były jeszcze szanse na powiększenie dorobku medalowego.

- Trzecie miejsce i brąz powinny mieć biegaczki Budokaru, podobnie jak Wojtek Kopeć w wyścigu na 5000 metrów - powiedział "Gazecie" trener Bukowiecki, który na co dzień jest szkoleniowcem Policyjnego Klubu Sportowego Szczytno. - Zawodniczki z Ornety rywalizowały w seriach na czas. Trafiły na słabsze rywalki i nie uzyskały rezulatu gwarantującego medal. Wojtek z kolei pobiegł za szybko pierwszą część dystansu. Na drugą nie miał już sił i zajął ostatecznie piąte miejsce. W biegu przeszkodowym na 3000 metrów medal mogła mieć też Marta Barcewicz. Liczyłem również na miejsce w czołowej trójce Pawła Chlebowskiego ze Szczytna. Paweł wypadł bardzo dobrze, bo wynikiem 7,36 w skoku w dal ustanowił rekord życiowy. I ten wynik dawał medal, ale w ubiegłorocznych mistrzostwach. Tym razem poziom zawodów był znacznie wyższy i skok Pawła, choć życiowy, wystarczył zaledwie na szóste miejsce.

W dwudniowych mistrzostwach na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy wystąpiło 850 zawodniczek i zawodników z ponad 180 klubów. W punktacji klubowej AZS Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zajął wysoką, ósmą lokatę, zaś województwo warmińsko-mazurskie uplasowało się na 11. miejscu.