Piłkarski Puchar Polski

W rundzie wstępnej szczebla centralnego Pucharu Polski OKS 1945 Olsztyn zagra z Supraślanką Supraśl, Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie zmierzy się z Koroną Ostrołęka

W rozgrywkach rundy wstępnej wezmą udział 32 zespoły - finaliści i zdobywcy Pucharu Polski rozgrywek regionalnych. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentować więc będą dwa zespoły - czwartoligowy OKS 1945 Olsztyn i drugoligowy Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie. Obydwa zespoły będą rywalizowały w grupie pierwszej. Prócz nich do grupy trafiły Mazowsze Płock, Omega Kleszczów, Warta Sieradz, druga drużyna Jagielloni Białystok oraz dwaj czwartoligowcy Supraślanka Supraśl i Korona Ostrołęka. To właśnie te zespoły będą rywalami OKS-u i Finishparkietu w walce o awans do kolejnej rundy rozgrywek.

W walce o awans do wojewódzkiego finału, Finishparkiet musiał pokonać Olimpię Elbląg 3:1. Droga OKS-u do finału była bardziej wyboista - olsztyniacy nie pokonali Sokoła Ostróda w regulaminowym czasie gry. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, które OKS wygrał 4:3. O tym, kto zdobędzie wojewódzkie trofeum, miał zadecydować dwumecz. W pierwszym spotkaniu, rozgrywanym w Olsztynie, padł remis 1:1. Na swoim terenie natomiast Finishparkiet rozgromił drużynę gości aż 4:0.

Wszystkie mecze rundy wstępnej zostaną rozegrane we wtorek 2 sierpnia o godz. 16. Zwycięzcy rywalizacji awansują do I rundy rozgrywek, w której wezmą udział zespoły drugiej ligi z miejsc 3.-18. Spotkania I rundy odbędą się we wtorek 9 sierpnia o godz. 16.