Pływanie. Kolejny talent w UKS Trójka Częstochowa

Dwa medale z Letnich Mistrzostw Polski młodzików do lat 13 przywiozła zawodniczka UKS Trójki Częstochowa Magdalena Drab

Podopieczna trenera Jacka Gawdy brała udział w czterech wyścigach. Na dystansach 200 m (czas: 2:33.75) i 400 m (5:27.19) wywalczyła dwa brązowe medale. W konkurencji 200 m stylem klasycznym uplasowała się na 7. pozycji (2:55.63), a na 100 m klasycznym skończyła udział w wyścigu na eliminacjach i nie awansowała do finału.

- W pierwszym dniu podczas eliminacji do 400 m Magda pobiła rekord życiowy - mówi trener Gawda.

- Szansę na srebro w 200 m przegrałam na finiszu - dodaje Drab. - Od samego startu uciekła nam jedna z rywalek i skupiłam się na obronie drugiego miejsca. Jeszcze na 25 m przed metą byłam druga, ale wspaniałym finiszem popisała się Marianna Miłosz z Gdańska i ostatecznie mnie wyprzedziła.

Dwa pozostałe wyścigi uczennica Gimnazjum nr 3 potraktowała ulgowo. - Magda już teraz osiągnęła taką klasę sportową, jaka jest wymagana u 18-latków - dodaje trener Gawda. - Myślę, że jeśli nie nastąpią jakieś przeszkody, pójdzie w ślady Ani Kowalczyk odnoszącej sukcesy w rozgrywkach seniorskich.