Nafta Piła zagra w Bukareszcie w ramach Pucharu CEV

Na turniej do Bukaresztu w Rumunii muszą udać się siatkarki Nafty Piła w ramach rozgrywek o Puchar CEV w europejskich pucharach. - Turniej jest do wygrania - uważa wiceprezes Nafty Radosław Ciemięga.

Początkowa faza Pucharu CEV, w którym występuje Nafta Piła, jest zorganizowana w ramach turniejów, aby obniżyć koszty. Takich turniejów w listopadzie odbędzie się 11. Ich jedenastu triumfatorów dołączy następnie do pięciu rozstawionych ekip i wszyscy walczyć będą w fazie pucharowej.

W tym roku rozstawione zostały:

- Scavolini Pesaro (Włochy)

- Bigmat Kerakoll Chieri (Włochy)

- Bałakowskaja Bałakowo (Rosja)

- Karsiyaka Izmir (Turcja)

- Doprastav Bratysława (Słowacja)

Przypomnijmy, że rok temu Nafta brała udział w takiej rywalizacji. Wygrała turniej w białoruskich Baranowiczach, po czym wyeliminowała francuski VBC Riom, by wreszcie znaleźć pogromcę we włoskiej Sirio Perugia. Pora spróbować poprawić ten wynik.

Turniej w Bukareszcie odbędzie się w dniach 4-6 listopada, a rywalami pilanek będą:

- Rapid Bukareszt (Rumunia)

- Crvena Zvezda Belgrad (Serbia i Czarnogóra)

- VFM Franches-Montagnes (Szwajcaria).

- Turniej jest do wygrania - uważa Ciemięga. - Najsłabsze są na pewno Szwajcarki. Siły Rumunek i Serbek nie znamy dokładnie, ale myślę, że będą w naszym zasięgu.

Spośród 11 turniejów fazy wstępnej tylko jeden odbędzie się w Polsce - w Bielsku-Białej. Tam Stal podejmować będzie Bayer Leverkusen (Niemcy), Martinus Amstelveen (Holandia) i zwycięzcę fazy wstępnej (w grę wchodzi nawet drużyna... szkocka!, ale zapewne będą to Rumunki lub Serbki).

- My w ogóle nie zgłaszaliśmy się po organizację turnieju u siebie - mówi wiceprezes Nafty Radosław Ciemięga. - Turniej u siebie to spore koszty. Gdybyśmy trafili jak rok temu, na Baranowicze, finansowo zyskujemy. Oczywiście, istniało ryzyko, że wypadnie nam jechać np. do Portugalii. Tego się bałem. W przypadku Rumunii koszt wyjazdu całej ekipy do Bukaresztu może być porównywalny do organizacji turnieju w Pile - mówi.

Losowanie Ligi Mistrzów, w której grać będzie zespół Winiar Kalisz, zaplanowano na 12 sierpnia.

Z kolei w Top Teams Cup Polskę reprezentuje Adriana Bydgoszcz, która zagra z Eburon Tongeren z Belgii oraz rywalami z fazy wstępnej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.