Piotr Wadecki wygrał XVI Wyścig "Solidarności" i Olimpijczyków

Marcin Gębka, aktualny wicemistrz Polski, był najszybszym kolarzem rozegranego w sobotę szóstego etapu XVI Wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków, który prowadził z Sandomierza do Kielc.

Zawodnik grupy DHL Author wyprzedził na mecie Daniela Czajkowskiego z PSB Atlas Orbea i Dariusza Rudnickiego z belgijsko-holendersko-polskiej grupy Skil-Moser, który przed rokiem wygrał kielecki etap Wyścigu. Największym pechowcem szóstego etapu był Łukasz Bodnar z Intel-Action, który mijając linię mety podniósł ręce w geście triumfu, ale nie wiedział, że ma do pokonania jeszcze jedną rundę...

Końcowe rozstrzygnięcia Wyścigu zapadły jednak już po drugim i trzecim etapie, zanim kolarze wjechali na świętokrzyskie trasy. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Piotr Wadecki (Intel Action), przed Włochem Maurizio Varinim (Cermika Flamina), zwycięzcą sobotniej przedpołudniowej jazdy na czas w Ożarowie, i Czechem Frantiskiem Rabonem (PSK Whirpool).

Reprezentująca świętokrzyskie grupa Knauf Team z Włoszczowy w klasyfikacji drużynowej zajęła drugie miejsce za Intel Action. Krzysztof Jeżowski, podopieczny dyrektora Andrzeja Domina, był drugi na wczorajszym, ostatnim etapie (wygrał Dariusz Skoczylas z DHL Author), a trzeci w generalnej klasyfikacji punktowej. Drugą lokatę zajął w rywalizacji najlepszych "górali", a lepszy od niego był tylko kielczanin Mariusz Witecki z DHL Author.