Ostatnie zakupy u szczypiornistów

Maciej Kubisztal będzie w przyszłym sezonie zawodnikiem Travelandu Społem. To już ostatni zakup olsztyńskiego klubu przed pierwszym sezonem w ekstraklasie

Maciej Kubisztal w ostatnim czasie występował w grającej w ekstraklasie Miedzi Legnica. Nowy zawodnik Travelandu na co dzień mieszka w Tarnowie, a do Olsztyna przyjedzie dopiero 10 lipca. Dzień później razem z drużyną rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.

- Poprzestajemy na pozyskaniu do drużyny trzech zawodników i nowego trenera - mówi Leszek Dublaszewski, dyrektor Travelandu. - Transfer Macieja Kubisztala kołowego jest więc naszym ostatnim zakupem przed sezonem.

Kubisztal jest rzeczywiście trzecim zawodnikiem, którego pozyskali działacze Travelandu w ostatnich tygodniach. Najpierw do Olsztyna trafił Łukasz Stefański, do tej pory gracz Sparty Oborniki, później pojawiła się informacja o wypożyczeniu Karola Królika z Piotrkovii Piotrków Trybunalski. W międzyczasie zakończyło się także zamieszanie z trenerem Mieczysławem Nowakiem. Zastąpi go Gienadij Kamielin, a dotychczasowy szkoleniowiec Travelandu będzie pełnił funkcję trenera koordynatora.

Zespół Travelandu do 25 lipca będzie trenował w Olsztynie, później czeka go wyjazd na zgrupowanie do Zakopanego, skąd wróci 4 sierpnia. Następnie olsztyniaków czeka seria sparingów i spotkań towarzyskich. Nie wiadomo jeszcze, z jakimi drużynami.

- Trudno teraz ustalać takie szczegóły, kiedy wszyscy są na urlopach - mówi dyrektor Dublaszewski. - Będziemy się jednak starali zagrać z zespołami, które będą miały do nas niedaleko: z AZS AWF-em Gdańsk czy AZS AWF-em Warszawa.

Kilka słów

o zawodniku

Maciej Kubisztal urodził się w 1981 r., ostatni sezon spędził w Miedzi Legnica, która sezon w ekstraklasie zakończyła na siódmym miejscu. Przez pewien czas występował także w reprezentacji Polski juniorów. Ma 195 cm wzrostu, gra na pozycji kołowego, więc o miejsce w składzie będzie rywalizował z Krzysztofem Maciejewskim.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.