Przez XX Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski w kajakarstwie

Olbrzymie szanse na wywalczenie medalu podczas rozpoczynających się w sobotę XX Młodzieżowych Mistrzostw Polski ma Edyta Dzieniszewska ze Sparty Augustów

19-letnia kajakarka jest trzecią - po Marku Twardowskim i Adamie Wysockim - reprezentantką Sparty, z którą trener reprezentacji wiąże nadzieje na olimpiadę w Pekinie. W swoim dorobku ma m.in. brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w K-4 na dystansie 500 m. Ostatnio zaczęła pływać w dwójce z inną wielce utalentowaną zawodniczką, 20-letnią Beatą Mikołajczyk z Łączności Bydgoszcz.

Na rozpoczynających się dziś zawodach Dzieniszewska wystartuje w K-1 i K-2 na dystansie 500 m. W dwójce partnerką będzie klubowa koleżanka, 16-letnia Marta Ryszkiewicz.

- Edyta ma ogromną szansę na wywalczenie medalu w wyścigu indywidualnym - ocenia Jerzy Grąbczewski, trener Dzieniszewskiej ze Sparty. - W K-2 szans medalowych raczej nie mamy. Marta jest jeszcze juniorką.

Równocześnie z Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski rozegrane zostaną zawody Pucharu Województw, w którym udział biorą zawodnicy z roczników 1988 i 1990. W imprezie tej poszczególne województwa mogą wystawić po jednym zawodniku na każdym z dystansów. Reprezentacja Podlasia liczy osiem osób. Największe szanse na wysokie pozycje mają Anna Ryszkiewicz ('89) i Natalia Tchorzewska ('88) ze Sparty. Pierwsza z nich w zeszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w K-4 na 500 m zdobyła złoty medal. Tchorzewska na tej samej imprezie zajęła czwarte miejsce w K-1 na 500 m. Obie będą rywalizować w K-1 na 500 m oraz w K-2 na tym samym dystansie. Udział w zawodach weźmie również reprezentant Cresovii Białystok Paweł Derkowski, który wystartuje w wyścigu na 500 metrów w C-1, oraz w parze z Wojciechem Gałeckim z UKS Dojlidy Białystok na dystansie 1000 m w C-2.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.