Cracovia podwyższa ceny karnetów i biletów

Drożeją wejściówki na jesienne mecze Cracovii. Prezes Janusz Filipiak uważa, że karnety nie są drogie, bo - wyliczył - za jeden mecz kibic zapłaci 22,22 zł, a to prawie tyle samo co za wejście do kina na produkcję z Hollywood. - A my taki sam spektakl serwujemy, tyle że na żywo - dodaje prezes.

Sprzedaż karnetów rozpocznie się 1 lipca. Zgodnie z zapowiedzią zarządu MKS Cracovia SSA, ceny karnetów będą znacząco niższe od sumy cen pojedynczych biletów na poszczególne mecze. Ceny pojedynczych biletów wahają się od 35 do 50 zł, ale na mecze szczególnie atrakcyjne mogą być droższe. Kasy biletowe w dniu meczów będą zamknięte. Sprzedaż karnetów odbywać się będzie wyłącznie w sklepiku klubowym przy ul. Wielickiej 101. Do 11 lipca kibice mogą prolongować karnety na miejsca zajmowane w poprzednim sezonie.

Karnety będą obowiązywać na dziewięć meczów "Pasów": z Amicą Wronki, Legią Warszawa, GKS-em Bełchatów, Arką Gdynia, Odrą Wodzisław, Polonią Warszawa, Wisłą Płock, a także na rozegrany awansem mecz rundy wiosennej z Koroną Kielce i jedno spotkanie Pucharu Polski.

Prezes Filipiak nie zgadza się z opinią, że ceny karnetów są drogie. - Karnety są tanie. Za 200 zł można obejrzeć dziewięć meczów, czyli jedno spotkanie kosztuje 22 zł 22 gr. Tyle płaci się za bilet do kina na produkcję Hollywood, a my serwujemy taki sam spektakl, tyle że na żywo. A że najdroższy karnet kosztuje 350 zł? Trudno wymagać, żeby najlepsze miejsca kosztowały mało - uważa Filipiak.

Droższe pojedyncze bilety to efekt pewnej strategii klubu. - Pragniemy zachęcić kibiców do kupowania karnetów i tym samym przypisania im konkretnego krzesełka. Myślę, że zaakceptują to kibice pragnący spokoju i poprawy bezpieczeństwa - tłumaczy Filipiak. - Stawiamy na wierną widownię, niewnoszącą alkoholu, nieprzemieszczającą się w trakcie meczu po stadionie i oglądającą spotkanie na swoim miejscu.

Klub nie sprzedaje karnetów na najtańszy sektor D, bo nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądał stadion "Pasów" jesienią. - Pod koniec czerwca poznamy decyzję w sprawie wykonania podgrzewanej murawy. Jeżeli dostaniemy zgodę, trybunę D trzeba będzie zburzyć, bo inaczej nie da się wykonać tego remontu - mówi prezes Filipiak.

Ile zapłacą kibice

Ceny karnetów w rundzie jesiennej sezonu 2005/2006 wynoszą: sektor A - 350 zł, B1-B3 - 200 zł, B4, B5, B9 i B10 - 250 zł, B6, B7 (w zeszłym sezonie był to sektor A1) i B8 - 300 zł, C1-C12 - 200 zł. Ze sprzedaży karnetów wyłączony jest sektor D.