Strawczyn gospodarzem mistrzostw Polski masters w kolarstwie

Po raz trzeci z rzędu na trasach wokół Strawczyna rozegrane zostaną mistrzostwa Polski masters w kolarstwie szosowym. W niedzielę o tytuły walczyć będzie prawie trzystu zawodników

Strawczyn gospodarzem mistrzostw Polski masters w kolarstwie

Po raz trzeci z rzędu na trasach wokół Strawczyna rozegrane zostaną mistrzostwa Polski masters w kolarstwie szosowym. W sobotę o tytuły walczyć będzie prawie trzystu zawodników

- Od lat zawsze zbieramy dobre recenzje za zawody. Pod Strawczynem mamy świetne krajobrazy i ciekawe trasy. Bardzo też przychylny jest nam wójt Tadeusz Tkaczyk - wyjaśnia Adolf Kulpa, współorganizator imprezy.

Kolarze rywalizować będą podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Od wieku zawodników są też uzależnione dystanse, które trzeba pokonać. Najstarsi z zawodników (powyżej 65 lat) będą się ścigać na pętli o długości 39,3 km, a najmłodsi (30-39 lat) będą mieli do przejechania dystans trzykrotnie dłuższy - 109,5 km. - Nasze trasy raczej sprzyjają sprinterom, ale są też do pokonania dwie górki - dodaje Kulpa.

Start i meta do wyścigu usytuowane są na ul. Spacerowej w Strawczynie. Potem kolarze pojadą w kierunku Kuźniaków, a następnie przez m.in. Grzymałków, Piaski, Porzecze, Oblęgorek, Oblęgór, Hucisko i wrócą do Strawczyna. Pierwsi na trasę - w niedzielę o godz. 11 - wyruszą zawodnicy z grupy pierwszej.

Przed rokiem ze świętokrzyskich kolarzy w Strawczynie na podium stanęli Jerzy Kruk (srebro) i Henryk Januszek (brąz) z KTC Kielce. - Liczymy, że podobnie będzie tym razem. Wśród kandydatów do medali będą także Marek Kalwat oraz jeżdżący w kategorii pierwszej były kolarz Cyclo Korony i Legii Warszawa Piotr Zuchowicz oraz Henryk Sobieraj - wylicza Kulpa.

Zapisy uczestników będą prowadzone tylko w dniu startu w godz. 7.15-10.