Szermierka. Sebastian Winiarski drugi w Opolu

Młodzi szermierze częstochowskiego Kmicica Coneco udanie zakończyli pierwszą część sezonu

Ostatnią przedwakacyjną imprezą był Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Opola z udziałem ponad stu zawodników z Polski, Niemiec i Czech. W gronie zawodników roczników 1993-94 rewelacyjnie zaprezentował się utalentowany częstochowianin Sebastian Winiarski. Został sklasyfikowany na drugiej pozycji, co - jak twierdzą w klubie - potwierdza, że drzemią w nim ogromne możliwości już dostrzegane przez wielu trenerów w kraju.

- W tym roku Sebastian był kilkakrotnie blisko czołowych pozycji. Już się nawet irytował tym wszystkim, kiedy przyjdzie jego czas, kiedy wreszcie stanie na podium. Przyszedł w Opolu, gdzie jedno trafienie zabrakło mu do końcowego zwycięstwa - mówi prezes klubu, a jednocześnie tata zawodnika Ireneusz Winiarski.

Opolski turniej potwierdził, że coraz lepiej radzą sobie także inni częstochowianie - Marcin Szymocha i Kacper Wyporkiewicz. Szlak w kobiecej szpadzie przeciera także Agnieszka Kubara, dla której był to jeden z pierwszych oficjalnych występów.

Winiarski oraz dwa inni szpadziści Mateusz Kalinka i Dawid Pietrzuszewski powołani zostali na obóz kadry makroregionu śląskiego.

Dobra praca szkoleniowa przynosi i mniej satysfakcjonujące efekty: 17-letni Mateusz Golis zdecydował się na przejście do Piasta Gliwice. - Wspólnie z rodzicami uznał, że tam ma lepsze perspektywy kontynuowania kariery. My ze swej strony nie mogliśmy mu zaproponować praktycznie niczego, a chłopak chce się rozwijać i dostać do kadry narodowej prowadzonej właśnie przez gliwickiego szkoleniowca Macieja Chudzikiewicza - mówi prezes Winiarski.