Wielobojowy Puchar Polski

Zawody w Lublinie zakończyły cykl Pucharu Polski w dwuboju i trójboju nowoczesnym. Startowali też z udziałem Michała Janczarka z Orlika Lublin reprezentanci w czwórboju przygotowujący się do lipcowych mistrzostw Europy

Lubelskie zmagania były ostatnią, piątą rundą Pucharu Polski, rozgrywanego od jesieni zeszłego roku. Po niej znana jest już końcowa klasyfikacja całego cyklu. Kończąca rywalizację runda zwykle ma wysoki poziom. Ponieważ spośród pięciu rund bierze się pod uwagę dorobek z trzech najlepszych, na ostatnią stawiają się najlepsi, którzy mogą poprawić swoje miejsce w rankingu.

Wśród najmłodszych dziewcząt (mających od 12 do 14 lat) uprawiających dwubój (pływanie i bieg) z zawodników naszego regionu najlepiej wypadła Katarzyna Kwapisiewicz z Lidera Chełm, która zajęła czwarte miejsce. Kasia jest czwarta także w łącznej klasyfikacji Pucharu Polski. W dwuboju chłopców Rafał Podolak z Orki Zamość zajął 14. miejsce.

Wysoko w trójboju (zawodnicy 15- i 16-letni, oprócz pływania i biegu także strzelanie) uplasowała się - na siódmym miejscu - Magdalena Kędracka z Orlika Lublin. W końcowym rankingu jest na 12. miejscu. Jej klubowy kolega Adam Smagowski zajął w Lublinie dziewiąte miejsce. Adam świetnie pobiegł, natomiast jego łączną punktację pogorszyło słabsze strzelanie. Smagowski należy do krajowej czołówki - w całym cyklu sklasyfikowany jest w trójboju na siódmym miejscu.

Prezes Orlika Edward Badziąg jest zadowolony z wyników swoich wieloboistów. - Jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków w kraju, które szkolą zawodników także na etapie czwórboju i pięcioboju. Ważny jest harmonijny rozwój młodych wieloboistów, aby pełne możliwości osiągnęli, gdy trzeba uprawiać cztery i wreszcie pięć trudnych konkurencji - podkreśla prezes. Orlikowi nie brakuje tutaj sukcesów. Urszula Kozicka i Łukasz Lis startują od dzisiaj w składzie reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy juniorów w pięcioboju odbywających się w Montepulciano we Włoszech.

Michał Janczarek od 7 lipca będzie walczył w mistrzostwach Europy w czwórboju w Budapeszcie.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.