Olena Kamielina w SPR Lublin

Piłka ręczna. Kolejna zawodniczka dołączyła do zespołu mistrzyń Polski. Wczoraj kontrakt z SPR Lublin podpisała ukraińska rozgrywająca Olena Kamielina

Nowa szczypiornistka jest dobrze znana kibicom w Lublinie i w kraju. Ostatnie dwa lata grała w naszej ekstraklasie - poprzedni i pół ostatniego sezonu była zawodniczką Naty AZS AWFiS Gdańsk, z którą przed rokiem zdobyła mistrzostwo Polski. W marcu 2004 r., kiedy Nata pokonała w Lublinie ówczesną Bystrzycę 36:30, zdobyła 10 bramek i była najlepszą zawodniczką zespołu z Gdańska. Tamten mecz miał duże znaczenie dla odebrania lubliniankom przez Natę tytułu mistrzowskiego. W minionym sezonie w związku z kłopotami finansowymi w grudniu zostały rozwiązane w Gdańsku kontrakty z Kamieliną i bramkarką z Białorusi Alesią Korabavą. Obie od stycznia występowały w barwach Pogoni Żory, która na koniec rozgrywek została zdegradowana do I ligi.

Olena Kamielina ma 28 lat, mierzy 180 cm. Pochodzi z Kijowa, gdzie grała w zespole Spartaka. W swoim dorobku ma m.in. zdobycie w 1994 roku złotego medalu mistrzostw Europy juniorek z reprezentacją Ukrainy.

Nowa piłkarka jest praworęczną rozgrywającą. W Nacie początkowo wchodziła do gry z ławki rezerwowych. Później stopniowo coraz więcej przebywała na parkiecie, w decydującej fazie rozgrywek była już kluczową zawodniczką. Grała na wszystkich pozycjach w drugiej linii, ale najczęściej jako lewa "połówka". Dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, dużo goli zdobywa rzutami z dystansu. Wczoraj podpisała z SPR Lublin dwuletni kontrakt.

Przypomnijmy, że wcześniej lubelski klub zasiliły już rozgrywające Anna Pałgan z Pogoni Żory, Katarzyna Duran z Vitaralu Jelfy Jelenia Góra, prawoskrzydłowa Tatiana Sztefan z Zagłębia Lubin. Bliski sfinalizowania jest powrót do Lublina znakomitej kołowej Moniki Marzec, która w barwach Monteksu zdobyła dziewięć razy mistrzostwo Polski. Z SPR odeszła natomiast do Piotrcovii Inna Silantiewa.