Moderator Hajnówka pozyskał nowego siatkarza

19-letni środkowy MOS-u Wola Warszawa Waldemar Świrydowicz od wtorku jest zawodnikiem Moderatora. - W najbliższym sezonie może być pełnowartościowym uzupełnieniem składu - mówi Jacek Wesołowski, trener hajnowian

Świrydowicz (205 cm wzrostu) to drugi - po Grzegorzu Szumielewiczu, przyjmującym z Jadaru Radom - zawodnik, z którym klub z Hajnówki podpisał kontrakt. Środkowy grał ostatnio w drużynie MOS-u Wola Warszawa - wicemistrzów Polski juniorów.

- To zawodnik młodego pokolenia, ale ma predyspozycje do gry na wysokim poziomie - wyjaśnia trener Wesołowski. - Ma szanse już w najbliższym sezonie stanowić o sile naszej ekipy. Testowaliśmy go w meczu sparingowym z Politechniką Warszawską, bez najmniejszych kompleksów atakował oraz blokował znacznie starszych rywali. Miał nawet propozycję z klubu Polskiej Ligi Siatkówki, ale zdecydował się podpisać kontrakt z nami.

W kręgu zainteresowań Moderatora nadal są doświadczeni zawodnicy Politechniki Warszawskiej: Tomasz Drzyzga (libero) i Maciej Oczko (środkowy). Obaj już ustalili warunki ewentualnego kontraktu z klubem z Hajnówki, jednak postanowili jeszcze poszukać sobie klubów w Polskiej Lidze Siatkówki. Oczko decyzję ma podjąć do 15 czerwca.

- Ruch należy do nich - wyjaśnia trener Wesołowski. - Sami zdecydują, gdzie chcą zagrać. Tak samo jak Piotr Poskrobko, który pochodzi z Białegostoku, a ostatnio występował w Gwardii Wrocław. On raczej na pewno pozostanie w drużynie beniaminka PLS.

Hajnowianie chcieliby obsadzić pozycję libero w swoim zespole Poskrobką lub Drzyzgą, a jednocześnie pozyskać młodszego zawodnika grającego na tej pozycji. Szansę gry w Moderatorze mają: Daniel Saczko (19 lat, Delic Pol Częstochowa), Damian Kaniowski (19 lat, Chemik Olsztyn), Kamil Łyczko (20 lat, Joker Piła).

- Do końca tygodnia wyjaśni się, na kogo się zdecydujemy - wyjaśnia trener Wesołowski. - Nasza polityka polega na pozyskiwaniu młodych, utalentowanych zawodników, z którymi wiążemy się na dłuższy okres.

Aby pozyskiwać młode talenty, Moderator nawiązał współpracę z MOS-em Wola. Na zasadzie porozumienia obu klubów do Hajnówki oprócz Świrydowicza doszło dwóch innych zawodników warszawskiego klubu: Kamil Skrzypkowski (19 lat, wychowanek Oriona Bielsk Podlaski) i Bartosz Zrajkowski (19 lat, pochodzący z Białegostoku). W zamian do MOS-u trafi 17-letni Błażej Woźniak, wychowanek Promienia Mońki, który ostatni sezon spędził w drużynie kadetów Moderatora.

Ponadto hajnowianie namawiają do powrotu Dariusza Jałozę. Chce go jednak zatrzymać także Avia Świdnik.

Skra w Hajnówce

Podlasianie przygotowania do następnego sezonu rozpoczną 8 sierpnia - przez tydzień trenować będą u siebie na hali. Później wyjadą na dwutygodniowe zgrupowanie. Pierwszym turniejem, w którym hajnowianie wezmą udział, będzie impreza zaplanowana na 3-4 września w Bydgoszczy. W kolejny weekend w Hajnówce odbędzie się następna już edycja turnieju o puchar burmistrza, w którym według trenera Wesołowskiego mają zagrać m.in.: mistrz Polski Skra Bełchatów, piąta ekipa PLS Mostostal Kędzierzyn-Koźle czy beniaminek tych rozgrywek Gwardia Wrocław. Moderator ma w planie również turniej w Radomiu. Rozgrywki Serii B rozpoczną się 1 października.