TOR - Polonia 2:3

Dobrzeń Wielki porażką z Bytomiem przypieczętował spadek do IV ligi. Egzekutorami okazali się trzej piłkarze mający za sobą grę na Opolszczyźnie

O sile ekipy z Bytomia decydują zawodnicy, którzy jeszcze niedawno reprezentowali barwy Włókniarza Kietrz: Jacek Trzeciak, Tomasz Sosna i Ireneusz Marcinkowski. W sobotę drugi z wymienionych przesądził o wygranej gości, a pierwszy zaliczył dwa trafienia.

Trzeciak najpierw w 12. minucie dał prowadzenie Polonii, co prawda źle trafił w piłkę, ale przy biernej postawie Marka Kwoska wturlała się ona do bramki. Ekskietrzanin mniej szczęścia miał w 77. minucie, gdy samobójczym strzałem wyrównał na 2:2.

Wcześniej jego koledzy mieli kilka okazji do podwyższenia. W 21. minucie po strzale Karola Kajdy piłkę zmierzającą do pustej bramki w ostatniej chwili wybił Grzegorz Białek. W odpowiedzi dogodnej sytuacji nie wykorzystał Daniel Rychlewicz, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości Marcinem Suchańskim.

Warto było czekać całą pierwsza połowę, by zobaczyć wyrównującego gola dla gospodarzy. W 45. minucie Tomasz Kaleta dopadł do piłki odbitej od muru i huknął z 18 metrów. Futbolówka poleciała w długi róg bramki, odbiła się od słupka i wpadła do siatki. - Piłka kozłowała i poczekałem, aż osiągnie odpowiedni pułap, strzeliłem jak umiałem najlepiej - opowiadał pomocnik TOR-u.

Zaraz po przerwie gospodarze znów przegrywali. Przemysław Konik pokonał głową Kwoska. - Fajnie było wrócić na stare śmieci i przypomnieć się kibicom - mówił Konik, który jeszcze w poprzedniej rundzie bronił barw TOR-u. Polonia zafundowała sobie nerwową końcówkę. W 77. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Paweł Jankowski, a piękną główką do swojej bramki popisał się Trzeciak. Przyjezdni rzucili jednak wszystko na jedną kartę. W 84. minucie w akcji ekskietrzan Marcinkowski dośrodkował z rzutu rożnego do Sosny i ten ustalił wynik meczu. - Żegnamy się z wszelkimi nadziejami na utrzymanie, ale robimy to z honorem - przyznał trener TOR-u Zbigniew Biliński.

TOR Dobrzeń Wielki 2 (1)

Polonia Bytom 3 (1)

Bramki: 0:1 Jacek Trzeciak (12.) 1:1 Tomasz Kaleta (45.) 1:2 Przemysław Konik (48. - głową) 2:2 Jacek Trzeciak (77. - samobójcza) 2:3 Tomasz Sosna (84. - głową)

Żółte kartki: Trzeciak, Konik, Jabłoński (Polonia)

TOR: Kwosek - Białek (89. Trybała) Dudek, Malik, Szczurek, Kaleta (66. Draguć), Jankowski, Nita (72. Sikorski), Wierdak, Rychlewicz, Piwowarczyk

Polonia: Suchański, Jurczyk, Broniewicz, Byrski (86. Grölich), Sosna, Jabłoński, Konik (75. Cybulski), Marcinkowski, Tukaj, Trzeciak, Kajda (46. Smolec, 68. Gacki)

Widzów: 300 (70 z Bytomia)