Kolejny klub w karierze Tomasza Stolpy

Tomasz Stolpa, wychowanek sosnowieckiego Zagłębia, będzie kontynuował karierę w drugoligowym klubie szwedzkim Bodense BK

22-letni napastnik opuścił Zagłębie prawie rok temu - najpierw grał w norweskim pierwszoligowcu Tromsoe IL, a przez ostatnie pół roku był wypożyczony do belgijskiego KSC Eendracht Aalst (II liga). - To był stracony czas. Już w pierwszym meczu dostałem czerwoną kartkę, pewnie udzieliły mi się norweskie zwyczaje, gdzie sędziowie pozwalają grać twardo. Grałem mało lub wcale, winę biorę na siebie - mówi.

Teraz Stolpa liczy, że będzie mocnym punktem Bodense BK (półroczne wypożyczenie). - Kontrakt mam już dogadany, umowę podpiszę jednak dopiero na miejscu. Najgorsze jest to, że przez pierwszy miesiąc będę mógł tylko trenować, bo do końca czerwca formalnie jestem zawodnikiem klubu z Belgii - tłumaczy. - Bodense to profesjonalny zespół. Na każdy mecz, a nawet sparingi, zawodnicy latają samolotem. Chcę grać w każdym spotkaniu 90 minut, strzelać gole. Trochę już mnie męczą te ciągłe zmiany klubów. Ale są też i plusy, poznaję nowe obyczaje i systemy podatkowe - śmieje się.

Piłkarz będzie porozumiewał się w Szwecji w języku norweskim. - To bardzo podobne języki, bliższe sobie niż polski słowackiemu. Postawiłem na naukę norweskiego i chcę opanować ten język biegle - dodaje.