II RUNDA MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

Choć Sipma była gospodarzem tych zawodów, jej zespół nie został sklasyfikowany. Lublinianie, podobnie jak KSŻ Krosno, wystąpili zaledwie w dwuosobowym składzie, a zgodnie z regulaminem zawodników musi być minimum trzech

W zawodach obok lublinian wystąpili juniorzy z Rybnika, Krosna, Tarnowa, Częstochowy, Rzeszowa. Walka była bardzo zacięta i pierwsze miejsce wywalczyły ex aequo dwa zespoły RKM Rybnik i Marmy Rzeszów. Podobnie było z trzecią pozycją, na której uplasowały się drużyny Unii Tarnów i Włókniarza Częstochowa. Niestety zdekompletowany z powodu kontuzji Kacpra Kępy i Kamila Łyki zespół lubelski nie miał najmniejszych szans na nawiązanie walki. Jechał niejako poza konkursem. Najlepszym zawodnikiem na torze był Marcin Rempała z Unii Tarnów, który wygrał wszystkie swoje wyścigi.

Tegoroczna rywalizacja zaczęła się dość nietypowo, bo od II rundy, bowiem z powodu złych warunków atmosferycznych zaplanowana na 12 maja w Rzeszowie inauguracja rozgrywek MDMP nie odbyła się. W drugim terminie, czyli 24 maja, także nie udało się rozegrać zawodów. Kluby nie osiągnęły porozumienia i nadal nie wiadomo, kiedy młodzieżowcy spotkają się w Rzeszowie. - Wysyłałem faksy i dzwoniłem do klubów, każdy termin komuś nie pasował. W tej sytuacji wysłaliśmy pismo do Warszawy z prośbą o ustalenie terminu - mówi kierownik Marmy Rzeszów Jacek Ziółkowski.

Kolejna runda MDMP zostanie rozegrana 23 czerwca w Rybniku.

Dziś o godz. 16 w Krośnie zostanie rozegrany jeden z trzech półfinałów Mistrzostw Polski Par Klubowych. Obok Sipmy wystąpią zespoły z Leszna, Tarnowa, Rzeszowa, Krosna i Łodzi. Lubelską drużynę mają reprezentować Adam Pietraszko i Krzysztof Dominiczak. Dwa najlepsze zespoły awansują do finału.

Wyniki: 1. RKM Rybnik 19 pkt. (Wojciech Druchniak 8, Patryk Pawlaszczyk 7, Marek Szczyrba 4) i Marma Rzeszów 19 pkt. (Dawid Stachyra 11, Paweł Miesiąc 7, Marcin Leś 1), 3. Włókniarz Częstochowa 17 pkt. (Mateusz Szczepaniak 10, Michał Ciura 4, Sebastian Pydzik 3) i Unia Tarnów 17 pkt. (Marcin Rempała 12, Grzegorz Dzik 3, Maciej Ciesielski 2; niesklasyfikowani: TŻ Sipma 11 pkt. (Krzysztof Dominiczak 6, Krzysztof Wrona 5 i KSŻ Krosno 7 (Piotr Prucnal 6 i Jakub Trygar 1).

Najlepszy czas dnia uzyskał w XIV wyścigu Marcin Rempała - 71,01.

Tabela