We wtorek w Kutnie odbędzie się mityng lekkoatletyczny

We wtorek w Kutnie młodzi lekkoatleci będą rywalizować w wojewódzkich eliminacjach Samsung Athletic Cup 2005

Do zawodów, które rozpoczną się o godz. 10 na stadionie miejskim, można zapisać się jeszcze przed ich rozpoczęciem. W imprezie biorą udział dziewczęta i chłopcy z gimnazjum. Gośćmi będą byłe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki - trójskoczek - mistrz świata z Helsinek - Zdzisław Hoffmann i Jacek Wszoła, skoczek wzwyż, mistrz olimpijski z Montrealu.

Cykl zawodów Samsung Athletic Cup 2005 rozgrywany jest w 16 miastach. W eliminacjach wojewódzkich młodzi lekkoatleci rywalizują w sześciu konkurencjach: 100 m, 300 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą oraz bieg na 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców. Najlepsze reprezentacje wystartują w ogólnopolskim finale Samsung Athletic Cup 2005, który zostanie rozegrany 26 czerwca podczas 81. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w Białej Podlaskiej.

Zwycięzcy wszystkich konkurencji utworzą 12-osobową kadrę Samsunga. Młodzi lekkoatleci w nagrodę pojadą w sierpniu do Międzyzdrojów, gdzie wystartują w lekkoatletycznym Mityngu Gwiazd im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego.