Sport w skrócie

WIOŚLARSTWO

Kolbowicz na podium. Polska czwórka podwójna w składzie Konrad Wasilewski, Marek Kolbowicz (obaj AZS Szczecin), Michał Jeliński i Adam Korol zajęła trzecie miejsce w wyścigu finałowym podczas wioślarskich regat o Puchar Świata rozgrywanych w angielskim Eton.

KOLARSTWO TOROWE

Dorobek medalowy reprezentantów Zachodniopomorskiego podczas juniorskich mistrzostw Polski, które odbyły się w Łodzi: mistrzem kraju w wyścigu dystansowym został Jarosław Marycz (Luks JF Duet Cetan Goleniów), w sprincie triumfował Krzysztof Szymanek (LKS Baszta Golczewo), a srebrne medale w sprincie i w wyścigu na 500 m oraz kierinie wywalczyła Marta Janowiak (Kross Ziemia Darłowska).

Mistrzostwa seniorów i kobiet w konkurencjach sprinterskich zaplanowano na 2-3 lipca w Szczecinie.

TENIS ZIEMNY

Natalia Kołat (KT Masters Szczecin) i Olga Brózda wygrały zawody deblowe podczas rozgrywanego w Olecku turnieju z cyklu ITF Women's Circuit w Olecku (z pulą nagród 10 tys. dol.). W finale Brózda i Kołat (najwyżej rozstawione) pokonały 5:7, 6:1, 6:1 łotewskie tenisistki: Irinę Kuzminę i Alisę Vaidere (rozstawione z dwójką). W singlu Kołat dotarła do ćwierćfinału.

LEKKA ATLETYKA

Drużyna szczecińskiego Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego zajęła siódme miejsce w pierwszym (z dwóch) rzucie rozgrywek ekstraklasy. Zawody odbyły się w Białej Podlaskiej, a najlepszą zawodniczką w naszym zespole była tyczkarka Monika Pyrek, która wynikiem 4,50 m uzyskała minimum kwalifikacyjne na sierpniowe mistrzostwa świata w Helsinkach. Swoje konkurencje wygrali: Przemysław Czerwiński w skoku o tyczce (5,40 m) oraz sztafeta 4x100 m (Łukasz Rokicki, Tomasz Mińko, Mikołaj Lewański, Grzegorz Mitek). Drugie miejsca: Katarzyna Spychalska w tyczce, Łukasz Rokicki na 200 m; trzecie lokaty: Anna Olko w tyczce i Bartosz Nowicki na 800 m.

PIŁKA RĘCZNA

Juniorki młodsze Kusego Szczecin zajęły piąte miejsce w XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych "Lubelszczyzna 2005".

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

Anna Zdun (Kusy Szczecin) zdobyła brązowy medal w wieloboju podczas zakończonych w niedzielę we Wrocławiu mistrzostw Polski w gimnastyce artystycznej. W poszczególnych konkurencjach Zdun wygrała w wstążce, była druga w skakance, trzecia w piłce i maczugach. Małe medale zdobyła Alicja Kędziorska w rywalizacji juniorek. Szczecinianka była trzecia na obręczach i w maczugach.

SPORTY WALKI

Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w Wieluniu. Kobiety: indywidualne układy - stopnie uczniowskie kup: Dagmara Raczkowska (Viking Kołobrzeg) - trzecia; indywidualne układy I dan: Jarosław Bakin i Anna Szczecińska (oboje KST Tornado Szczecin) - brąz; indywidualne układy III dan: Jakub Jegliński (Tornado) - brąz; indywidualne układy IV dan: Grzegorz Puzoń (Tornado) - brąz; walki, kat. do 58 kg: Szczecińska - pierwsza; walki, kat. do 70 kg: Raczkowska - trzecia; indywidualne techniki specjalne: Raczkowska - trzecia; walki, kat. do 80 kg: Puzoń - złoto; walki, kat. ponad 80 kg: Piotr Sawa (Tornado) - srebro; walki drużynowe - Tornado złoto.