Tenisowy Kids Cup w Olsztynie

W najmłodszej kategorii wiekowej jedno rzucało się w oczy: dysproporcja między wzrostem zawodników a wielkością rakiet. Niedobór centymetrów, tenisiści nadrabiali ambicją i zaangażowaniem

Można się było o tym przekonać choćby podczas finałowego pojedynku w najmłodszej kategorii wiekowej - dziewięciolatków. W meczu decydującym o zwycięstwie spotkało się dwóch zawodników Budowlanych Olsztyn: Konrad Zółtowski i Jakub Chodkowski. Wygrał ten pierwszy 4/1 i 4/0.

Wśród dziesięciolatków wystąpił Michał Augustynowicz z Budowlanych i Borys Sulgostowski z Sokoła Ostróda. Ten drugi był już w centralnym finale Kids Cup jako dziewięciolatek. Tym razem jednak nie przebrnął olsztyńskich eliminacji, bowiem musiał uznać wyższość olsztyniaka w drugim i trzeci secie i to mimo zwycięstwa w pierwszym do zera.

W finale dziewcząt dziesięcioletnich zagrały Agata Gromadzińska z Budowlanych Olsztyn i Hanna Karczewska z TTZ Iława. Wygrała Agata 5/3 i 5/1.

Rywalizacja wśród jedenastolatków wygrał Maciej Kierkuś z Radości Warszawa po wygraniu z Markiem Giergielewiczem z Budowlanych 6/3 i 6/1. W kategorię dziewcząt triumfowała Angelika Sobiecka z Mławy pokonując Patrycję Krumin z Budowlanych 6/3 i 6/3.

Interesujący był mecz 14-latków. Zmierzyli się w nim grający bardzo agresywnie, dojrzale technicznie i z determinacja Mateusz Kubach z Iławy i próbujący mu dorównać Michał Pietrzak z Budowlanych Olsztyn. Oba sety wygrał Kubach. W pierwszym Pietrzak zbyt często się mylił, więc uległ tenisiście z Iławy 3/6. Ale już drugi set był zacięty i zakończył się wynikiem 7/6.

Finał dziewcząt przebiegał pod dyktando Sylwii Kocięckiej z Budowlanych, która pokonała 6/3 i 6/0 Kasię Lewandowską z Sokoła Ostróda.

Najwyższy poziom zaprezentowali tenisiści dwóch najstarszych kategorii wiekowych. Wśród 16-latków prym wiódł Paweł Umbras z Budowlanych Olsztyn. I nikt się nie dziwił, kiedy ogrywał z dużą swobodą 6/3 i 6/0 Bartosza Mroza z Olimpii Elbląg, bo przewaga Pawła jest uzasadniona. Olsztyniak znajduje się obecnie w imponującej formie. Dowód na to dał Paweł dzień wcześniej, kiedy zagrał w innym turnieju w Olsztynie i po raz pierwszy życiu pokonał starszego do siebie, a ponadto najlepszego na Warmii i Mazurach Mikołaja Borkowskiego.

W kategorii 15-latków turnieju Kids Cup również doszło do konfrontacji olsztyńsko-elbląskiej i zakończyła się ona sukcesem zawodnika Budowlanych. Piotrek Łaguna pokonał bowiem Macieja Tupaja z Olimpii 6/2 i 6/1. Wśród dziewcząt wygrała Ewelina Błaszkiewicz z Sokoła Ostróda, pokonując 6/1 i 6/1 Paulinę Głuchowską. Turniej dziewcząt młodszych o rok rozstrzygnęła na swoją korzyść Joanna Tałaj, po zwycięstwie nad Igą Gromadzińską 6/1 i 6/1.

Świetnie prezentowała się na korcie Sylwia Mikołajczuk z Pogoni Siedlce, która wygrała ubiegłoroczny finał światowy Kids Cup, a teraz jest na najlepszej drodze, by ten sukces powtórzyć. Sylwia awansowała do finału ogólnopolskiego, po gładkim zwycięstwie 6/0 i 6/0 nad Anną Błaszkiewicz z Sokoła Ostróda. W tej samej kategorii wiekowej chłopców wygrał Tomasz Chodkowski z Budowlanych, po zwycięstwie na swoim kolegą klubowym Maciejem Sobczakiem 6/2 i 6/2.

W stu klubach

Europy

W tegorocznym światowym cyklu udział weźmie ponad 40 tys. młodych ludzi w wieku od 9 do 16 lat. Zawody odbędą się w trzech fazach. Pierwsza - kwalifikacyjna - rozegrana zostanie w 100 europejskich i ponad 120 pozaeuropejskich klubach. Druga faza, tzw. finał europejski, odbędzie się na przełomie czerwca i lipca we francuskim ośrodku tenisowym na Lazurowym Wybrzeżu w miejscowości Cap d'Agde. Wielki finał światowy młodzież rozgrywać będzie od 14 lipca w marokańskim Marakeszu.

sima

Copyright © Agora SA