Van den Hoogenband nie wystąpi w mistrzostwach świata

Jeden z najlepszych kraulistów świata Pieter van den Hoogenband nie wystąpi w mistrzostwach świata w pływaniu w Montrealu. Holender przechodzi rehabilitację po operacji przepukliny.

"Zdecydowałem się nie wystąpić w mistrzostwach świata w lipcu Lekarze powiedzieli mi, że to byłoby nieodpowiedzialne ryzyko, gdybym wziął udział w rywalizacji" - napisał Van den Hoogenband w swoim felietonie w gazecie "Algemeen Dagblad".

Van den Hoogenband w igrzyskach olimpijskich w Sydney zdobył złote medale na 100 i 200 m stylem dowolnym, w Atenach obronił tytuł na 100 m.

"Rana już się zabliźniła i nie odczuwam bólu. Czuję się dobrze. Czasem pływam i po 4 kilometry dziennie, ale nigdy z maksymalną prędkością" - napisał jeszcze Holender i dodał, że jego celem jest przede wszystkim występ w igrzyskach w Pekinie w 2008 r.: "Chcę tam wygrać czwarty tytuł mistrza olimpijskiego i zostać pierwszym pływakiem w historii, który trzy razy z rzędu zdobywał złoto na najbardziej prestiżowym dystansie - 100 m stylem dowolnym".

W Montrealu zabraknie także kilku innych gwiazd pływania. Nie wystąpi m.in. słynny Australijczyk Ian Thorpe.