Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz i dziewczęta Vive Kielce zagrają o medale XI OOM ?Lubelszczyzna 2005"

Już po dwóch dniach turnieju finałowego zarówno piłkarze ręczni Wisły Sandomierz, jak i ich rówieśniczki z Vive Kielce zapewnili sobie prawo gry o medale XI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych ?Lubelszczyzna 2005"

Podopieczni Tomasza Zielińskiego najpierw rozgromili w Puławach Agrykolę Warszawa 38:18 (18:11), a w drugim pojedynku pokonali 34:28 (19:18) Cartusię Kartuzy. W pierwszym spotkaniu najskuteczniejszym graczem Wisły był Robert Dygas (8 trafień), a przeciw drużynie z Kartuz zdobywca aż dziesięciu bramek Paweł Kwiatkowski. Oba mecze wygrała też Wisła Płock i dziś o 11.45 te zespoły zagrają o pierwsze miejsce w grupie.

- Dziewczyny mnie zaskoczyły - przyznała Ewa Kruk, trenerka juniorek młodszych Vive Kielce. Jej podopieczne na turnieju w Lublinie pokonały 18:16 (6:7) Sośnicę I Gliwice oraz 30:20 (15:14) Jelfę Jelenia Góra. W obu meczach najwięcej bramek dla kielczanek zdobyła Agata Wcześniak (7 i 9). Jutro Vive zmierzy się z mającą dotąd również komplet wygranych Sośnicą II. Stawką tego meczu będzie finał turnieju, a przegrany zagra o brązowy medal.